سه‌شنبه، 05 آذر 1398 - 11:10

با هدف توانمندسازی زنان

وام با سود پایین به زنان سرپرست خانواده پرداخت می‌شود

معاون بررسی‌های راهبردی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری از ارائه تسهیلات و پرداخت وام با سود کم به زنان سرپرست خانواده خبر داد.

کرج – امید بانوان؛ آنا نوشت؛ سوسن باستانی درباره پرداخت وام‌های اشتغال‌زایی به زنان سرپرست خانوار اظهار کرد: معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری به منظور توانمندسازی زنان اقدام به ایجاد تسهیلات کرده است.

وی با بیان اینکه معاونت زنان و خانواده، خانم‌های سرپرست خانواده را به بانک‌ها معرفی می‌کند، افزود: بانک‌ها در همکاری مشترک با این معاونت برای زنان وام‌های اشتغال‌زایی با سود پایین پرداخت می‌کنند.

وی با بیان اینکه این وام‌ها برای اشتغال‌زایی و توانمندسازی زنان سرپرست خانواده پرداخت می‌شود، ادامه داد:‌ در طرح دوم ۲۵ میلیارد تومان وام با نرخ ۱۵ درصد و بازپرداخت ۳ ساله برای ۲هزار و ۲۰۰ زن سرپرست خانوار پرداخت می‌شود.

معاون بررسی‌های راهبردی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: این معاونت تفاهم نامه‌ای را با بانک توسعه تعاون منعقد کرد که ۲ طرح اجرایی می‌شود، در طرح اول ۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه با نرخ ۴ درصد و بازپرداخت ۴ ساله تا سقف ۳ میلیون تومان به یک‌هزار و ۷۰۰ زن سرپرست خانوار پرداخت می‌شود.

باستانی با اشاره به اینکه چندین بانک برای همکاری اعلام آمادگی کرده‌اند و زنانی که واجد شرایط آن باشند معرفی می‌شوند، گفت: برای توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی زنان، تسهیلاتی از سوی معاونت امور زنان ارائه می‌شود.

انتهای پیام/

کدخبر: 2371


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise