چهارشنبه، 06 آذر 1398 - 12:58

فروش وام خوداشتغالی، شیوه کلاهبرداران حرفه‌ای

رئیس پلیس آگاهی استان گفت: اعضای باند کلاهبرداری که با راه اندازی شرکت صوری فروش وام خود اشتغالی و فروش خودرو اقدام به 5 میلیارد کلاهبرداری از شهروندان کرده بودند، دستگیر شدند.

کرج - امید بانوان؛ پایگاه خبری پلیس نوشت؛ سرهنگ "محمد نادربیگی" با اعلام این خبر گفت: در پي دریافت خبري مبني براينکه یک باند کلاهبرداری با راه اندازی يک شرکت جعلی فروش وام خود اشتغالی و فروش خودرو با تبليغ در شبکه‌های اجتماعی و سايت ديوار مشتریان خود را به دفتر فروش خود کشانده و با دریافت 20 درصد از مبلغ قرارداد وعده تحویل 2 ماهه به آنها می‌دهد، رسیدگی به موضوع در دستورکار پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان پس از اطمینان از صحت خبر وارد عمل شده و با انجام اقدامات پلیسی متوجه شدند که با توجه به نزدیک شدن موعد تحویل خودروهای پیش فروش شده، نامبردگان قصد جمع کردن وسایل خود و متواری شدن را دارند.

این مقام انتظامی گفت: در ادامه کارآگاهان با تعقیب و مراقبت متهمان اصلی پرونده، با هماهنگی مقام قضائی در یک عملیات غافلگیرانه 4 نفر از آن ها را که تحت تعقیب مراجع قضائی و انتظامی استان خوزستان بودند را دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کردند.

وی تصریح کرد: در ادامه یکی دیگر از متهمان اصلی پرونده که قرارداد اجاره ساختمان شرکت و کلیه سفته‌هایی که برای دریافت مبالغ کلاهبرداری شده به نام وی صادر شده بود در یک عملیات جداگانه دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شد.

سرهنگ نادربیگی در خصوص شیوه و شگرد این باند کلاهبرداری توضیح داد: متهمان با راه اندازي يک شرکت جعلی و صوری بدون هيچ گونه مجوز قانونی، با تبليغ در شبکه‌های اجتماعی و سايت ديوار و اعلام شرايط سهل و آسان براي فروش وام خود اشتغالی و فروش خودرو به عنوان پيش پرداخت از مشتریان مبالغی را دريافت و بدون اين که خودرو يا وامی وجود داشته باشد با بستن يک قرارداد صوری با سربرگ هايی که به صورت جعلی تهيه کرده بودند و دادن سفته در ازای پول هايی که از مشتری ها دريافت کرده بودند براي جلب اطمينان آن ها اقدام و پس از رسيدن موعد تحويل وام يا خودرو، شرکت را جمع آوری و از محل متواری می‌شدند .

رئیس پلیس آگاهی استان البرز با بیان این که مبلغ کلاهبرداری این باند بیش از 5 میلیارد ریال بوده است گفت: تاکنون 36 نفر از مال باختگان شناسایی شده اند و تلاش برای شناسایی سایر آن ها ادامه دارد.

انتهای یپام/

کدخبر: 2388


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise