آرشیو، 5 فروردینفروردین 1394 - 19:30

به زبان رنگ‌ها گوش دهیم

رنگ‌ها بر روی حالات روحی و روانی و خلق و خوی افراد تأثیرگذارند و جنبه درمانی ندارند.

کرج - امید بانوان: باشگاه خبرنگاران جوان نوشت؛ ابراهیمی مقدم روانشناس گفت: رنگ‌های گرم مانند قهوه‌ای، خاکستری و سبز تیره باعث احساس گرمای مطبوع و رنگ‌های سرد چون کرم، یاسی، صورتی کم رنگ و آبی منجر به احساس سرما در افراد می‌شوند.

وی اظهار داشت: در روانشناسی رنگ‌ها، یکسری از آنها به عنوان سنبل و نماد در نظر گرفته می‌شوند چون القا کننده بعضی احساسات هستند به عنوان مثال در فرهنگ ما مشکی سنبل عزاداری است در حالی که در هند سفید نماد آن است.

ابراهیمی مقدم تأکید کرد: رنگ‌ها اثر درمانی ندارند بلکه فقط می‌توانند روی انرژی، حالات روحی و روانی و نیز روی خلق خوی افراد تأثیراتی داشته باشند. مانند قرمز که می‌تواند منجر به افزایش هیجان و اضطراب، خاکستری حالت بی‌حالی و احساس بی‌هویتی، رنگ آبی آرامش و آسودگی رنگ سبز افزایش شوق زندگی و رنگ‌های قهوه‌ای سوخته و مشکی موجب دل‌مردگی در افراد شود.

وی با بیان اینکه استفاده از رنگ‌ها بیشتر از خود فرد بر اطرافیان فرد مؤثر واقع می‌شوند چون رنگ‌ها می‌توانند به روح انسان طراوت ببخشند؛ ادامه داد: بررسی‌ها نشان می‌دهد سلامت روانی افرادی مانند ترکمن‌ها که از رنگ‌های شاد و روشن‌ استفاده می‌کنند بیشتر است.

ابراهیمی مقدم خاطرنشان کرد: رنگ‌های مختلف با سن و سال افراد ارتباطی ندارد و در هر سنی افراد با توجه به سلیقه و علاقه‌ی خود می‌توانند رنگ‌های مختلف را به کار گیرند.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 239


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise