شنبه، 09 آذر 1398 - 15:43

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری البرز مطرح کرد

تلاش غرب برای تضعیف باور دختران و رواج بی‌ارزشی حجاب

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری البرز گفت: راه انداختن مباحثی همانند اختیاری بودن حجاب و ایجاد پویش‌هایی تحت عنوان چهارشنبه‌های سفید بدنبال تضعیف اعتقادات و باور دختران و رواج بی‌ارزشی حجاب است.

کرج – امید بانوان؛ مریم اسماعیلی‌فرد روز شنبه در حاشیه برگزاری همایش حجاب و عفاف آموزش و پرورش ناحیه یک کرج اظهار داشت: فرهنگ اصیل ایرانی سال‌ها قبل از ورود اسلام با کشور با مقوله حجاب عجین بوده و پوشش زنان در آن دوره بیانگر توجه جامعه به مساله عفاف است.

وی بیان داشت: مطالعه تاریخ نشان می‌دهد حجاب در ایران باستان هم ارزشمند بوده و صرفا با ورود اسلام به کشور نبوده که این ارزش در آثار و معماری‌های باستان ایران نیز قابل مشاهده است.

وی با اشاره به اینکه دفاع و حمایت از فرهنگ حجاب و عفاف توام با دیدگاه ملی، وطن پرستی و نگاه دینی و قرآنی است، یادآورشد: امروز جنگ نرم و تبلیغاتی دشمن اعتقادات مردم را هدف قرار داده است.

اسماعیلی‌فرد خاطرنشان کرد: به راه انداختن مباحثی همانند اختیاری بودن حجاب و ایجاد پویش‌هایی تحت عنوان چهارشنبه‌های سفید بدنبال تضعیف اعتقادات و باور دختران و رواج بی‌ارزشی حجاب است.

وی افزود: با توجه به موج تبلیغات علیه اعتقادات و فرهنگ حجاب و عفاف و با توجه به شکاف نسلی که ایجاد شده باید بدنبال ارائه آموزش‌های موثر و اثربخش با ابزارهای فرهنگی مناسب به نسل جوان باشیم تا جایگاه ارزشمند حجاب به عنوان عاملی مهم در حفاظت از خانواده حفظ شود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری البرز ادامه داد: باید با ارائه کلاس‌های آموزشی هدفمند حجاب را به یک مساله درونی تبدیل کرد تا برخی دختران و زنان جوان مجذوب و مغفول شعارهای مبتذل غربی نشوند و آسیب نبینند.

وی عنوان کرد: زنان در عرصه‌های مختلف همواره دوشادوش مردان حضور داشته‌اند و امروز نیز باید این حضور با رعایت شئون اسلامی و حفظ عفاف ادامه یابد.

اسماعیلی‌فرد یادآورشد: حجاب و عفاف برای حفظ اساس خانواده در جامعه امری ضروری به شمار می‌رود بنابراین برای جلوگیری از ترویج فساد و فروپاشی بنیان خانواده باید فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه نهادینه شود.

وی تاکید کرد: اشاعه فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه نیازمند آموزش‌های بنیادین و مداوم در خانواده، مدرسه و دانشگاه است.

انتهای پیام/

کدخبر: 2433


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise