شنبه، 09 آذر 1398 - 15:57

نائب رئیس شورای شهر کرج:

سازه‌های شهری باید فرهنگ و هویت شهر را بازتاب دهد

نائب رئیس شورای شهر کرج با بیان اینکه درک ناقصی از مدرنیته در کشور وجود دارد، گفت: هر بنایی که ساخته می‌شود باید هویت آن شهر یا کشور را بازتاب دهد.

کرج - امید بانوان؛ به نقل از روابط عمومی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج، رحیم خستو ظهر شنبه در آئین اختتامیه اولین سمپوزیوم ساخت سردیس مشاهیر ایران که در باغ گل‌های کرج برگزار شد، اظهار کرد: شهرِ با هویت دارای اِلمان‌های هنری است. رمز ماندگاری ایران را باید در تاریخ و هنر این سرزمین جستجو کرد.

وی با تاکید بر اینکه ارتباط با جهان امروز مستلزم داشتن درک صحیحی از گذشته است، گفت: اگر گذشته را به خوبی نشناخته و به درستی با آن ارتباط برقرار نکنیم نمی‌توانیم با جهان گفتگو کنیم.

نائب رئیس شورای شهر کرج با بیان اینکه درک ناقصی از مدرنیته در کشور وجود دارد، گفت: این درک ناقص باعث حاکم شدن عقلانیت ابزاری شده به عبارت بهتر باید گفت؛ باعث شده که فقط به کاربرد بنا فکر کنیم.

خستو گفت: هر بنایی که ساخته می‌شود باید هویت آن شهر یا کشور را بازتاب دهد، اینکه امروز در شهرها صرفا سازه‌هایی ساخته می‌شود که هیچ رابطه‌ای با گذشته و فرهنگ ندارد موجب دوری انسان‌ها از یکدیگر می‌شود.

وی در بخش دیگری با اهمیت برگزاری سمپوزیوم مجسمه‌سازی در کرج اشاره کرد و گفت: سردیس مفاخر و هنرمندان این مرز و بوم که بخشی از هویت ایران هستند ساخته شده است.

رئیس کمیسیون هنر و ارتباطات شورای شهر کرج با بیان اینکه زنده نگه داشتن هنر ایران قدیم موحب مطرح شدن بیشتر ایران در جهان است، گفت: نباید از سازه‌های خارجی الگوبرداری ناقص شود. سازه‌های ایرانی قدیم کاربرد و زیبایی منحصر به فردی دارند.

خستو گفت: اگر شهر به گونه‌ای باشد که همه به آن احساس علاقه و وفاداری داشته و احساس کنند که این شهر بخشی از روح و جان آنها است در هر اعتراض اجتماعی به چهره شهر چنگ نمی‌زنند و شهر را تخریب نمی‌کنند.

وی همچنین گفت: هنر می‌تواند ضمن گسترش معنویت در شهر، دل‌ها را به هم نزدیک کند و موجب دلبستگی شهروندان به شهر شود.

انتهای پیام/

کدخبر: 2434


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise