یکشنبه، 10 آذر 1398 - 14:51

احراز هویت صاحبان موبایل با اسکن چهره در چین

طبق مقررات تازه‌ای که از امروز اول دسامبر در چین اجرایی خواهد شد، شهروندان موظف هستند که هنگام عقد قرارداد جدید برای تلفن‌های موبایل چهره خود را اسکن کنند.

کرج امید بانوان؛ دولت چین طبق قانون جدیدی که از امروز اجرایی خواهد شد، اعلام کرده با هدف «مراقبت از حقوق قانونی و منافع شهروندان در فضای مجازی» در صدد است هویت صدها میلیون دارنده موبایل در این کشور را شناسایی کند.

چین در حال حاضر از فناوری تشخیص چهره برای کنترل جمعیت خود استفاده می‌کند و بسیاری از چینی‌ها باموبایل‌های خود به اینترنت دسترسی دارند. لذا؛ چین تلاش دارد اطمینان حاصل کند افرادی که از اینترنت استفاده می‌کنند، با هویت «واقعی» خود چنین کاری انجام می‌دهند.

در حال حاضر هنگام عقد قرارداد برای خرید موبایل جدید یا برای استفاده از خدمات تلفن همراه، افراد ملزم هستند کارت شناسایی ملی خود را (مثل بسیاری از کشورها) نشان دهند و عکس چهره خود را در اختیار فروشنده قرار دهند. اما از امروز، چهره این افراد برای تشخیص هویت آنها باید اسکن شود تا مقامات مطمئن شوند دارنده موبایل و کارت ملی یکسان هستند.

وقتی مقررات جدید در سپتامبر امسال اعلام شدند، رسانه‌های چینی چندان توجهی به آن نکردند اما در اینترنت، صدها کاربر نگرانی خود را از این که این حجم از اطلاعات شخصی آنها توسط دولت نگهداری می‌شود، ابراز کردند.

این کشور همچنین بیش از ۱۷۰ میلیون دوربین مداربسته در نقاط مختلف این کشور نصب کرده و قرار است ظرف سه سال آینده شمار این دوربین‌ها به ۴۰۰ میلیون برسد.

انتهای پیام/ 

 

 

کدخبر: 2443


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise