آرشیو، 8 فروردینفروردین 1394 - 19:29

خانواده‌ها استحاله فرهنگی را جدی بگیرند

عضو هیئت علمی دفتر مطالعات زنان گفت: دشمن شناسی و زمان شناسی مانع از تهاجم فرهنگی می شود اگر این دو عنصر را مورد توجه قرار دهیم دشمن شکست خواهد خورد.

کرج - امید بانوان: ایسنا نوشت؛ مریم معین الاسلام چهارشنبه شب در همایش عصر امام خمینی(ره)؛ تحولات جهانی که در جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد، با تاکید بر ضرورت دشمن شناسی گفت: اگر دشمن را نشناسیم در راه شکست آن موفق نخواهیم بود. استاد حوزه و دانشگاه عنوان کرد: زمان شناسی نیز مورد تاکید اسلام است ما می ‌وانیم به وسیله دشمن شناسی و زمان شناسی بر جنگ نرم فائق شویم.

وی تصریح کرد:اگر این دو عنصر را نشناسیم در تحیر و سرگردانی خواهیم رفت ما باید عالم زمان باشیم. شناخت تاکتیک‌ها و موقعیت شناسی رمز موفقیت در این جنگ می باشد. معین الاسلام خاطرنشان کرد: دشمنان، اسلام هراسی را در پیش گرفته‌اند که به اسلام ستیزی منجر شود.

وی گفت: دشمن به آرامی استحاله فرهنگی را پیش می‌برد که یکی از این سیاست‌های غرب در استحاله‌های فرهنگی و از میان بردن فرهنگ اسلامی از بین بردن حجاب و عفاف است.

استاد جامعة الزهراء عنوان کرد: هانتینگتون رئیس مطالعات دانشگاه هاروارد بر اساس درخواست کاخ در تحقیقات خود متوجه شد که تنها تمدنی که جایگزین تمدن غرب می‌شود اسلام است؛ از این رو به نتیجه از بین بردن فرهنگ تشیع و عاشورا رسید. وی گفت: متاسفانه در جامعه ما یکی از استحاله‌های فرهنگی بی ارزش کردن امر به معروف است تا همچون مردگان از کنار هم بی‌تفاوت رد شویم.

معین الاسلام اظهار کرد: مستر هنسر که یک برانداز بود عنوان کرد میلیاردها تومان هزینه کردیم تا حجاب را از کشور ایران بگیریم و اگر حجاب از زن ایرانی گرفته شود چیزی از اسلام باقی نخواهد ماند. وی بیان داشت:خانواده‌ها باید استحاله فرهنگی را جدی بگیرند. تهاجم فرهنگی این است که ارزش‌های ما را به تاراج ببرند و ما در برابر آن سکوت کنیم.

انتهای پیام/

کدخبر: 245


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise