دوشنبه، 11 آذر 1398 - 16:07

همزمان با روز جهانی معلولان؛

روشندلان کرج صاحب پارک می‌شوند

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرج از افتتاح پارک رودکی (روشندلان) همزمان با روز جهانی معلولان خبرداد.

کرج – امید بانوان؛ کرج - امروز نوشت؛ پیمان بضاعتی پور با اشاره به اینکه پارک رودکی (روشندلان) که همزمان با روز جهانی معلولان افتتاح می‌شود از اواخر سال ۹۶ در دستور کار سازمان قرار گرفت، اظهار داشت: این پارک با ارزش ۱۰ میلیارد تومان و با تملک زمینی در جنوب غربی منطقه ۶ (واقع در باغ آقا رضایی حصارک) و با اعتباری بالغ بر۳ میلیارد تومان احداث شد.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرج به ضرورت مناسب‌سازی راه‌های دسترسی معلولان و نابینایان و افراد دارای شرایط خاص در پارک‌ها و بوستان‌های شهر پرداخت و تصریح کرد: نابینایان همچون سایر افراد جامعه، حق بهره‌گیری از کلیه‌ امکانات رفاهی معمول در جامعه را دارند و توجه به این موضوع در عموم پروژه های در دست احداث این سازمان لحاظ می شود.

بضاعتی با بیان اینکه این پارک به گونه‌ای طراحی شده که نابینایان و کم توانان به راحتی بتوانند از آن استفاده کنند، گفت: پارک روشندلان با مساحت هفت هزار مترمربع  از امکاناتی همچون سوله ورزشی مسقف با مساحت ۳۵۰ متر مربع، تجهیزات ورزشی و ست تندرستی ویژه معلولین، بِرکه، آبنما، سکوی نشیمن، سرویس بهداشتی و رستوران و کافی شاپ برخوردار است.

بضاعتی پور خاطرنشان کرد: این نخستین پارکی است که در مناطق کم برخوردار و برای استفاده افراد کم توان و دارای معلولیت احداث شده است.

انتهای پیام/

کدخبر: 2458


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise