سه‌شنبه، 12 آذر 1398 - 10:19

آغاز سومین جشنواره دستاوردهای کانون‌های فرهنگی تربیتی در البرز

سومین جشنواره دستاوردهای کانون های فرهنگی تربیتی استان البرز روز دوشنبه در کانون شهید فهمیده کرج گشایش یافت.

کرج – امید بانوان؛ به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش استان البرز؛ معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز با اعلام اهداف تشکیل این جشنواره اظهار داشت: این جشنواره با هدف انتقال و تبادل تجربه‌ها و معرفی توانمندی‌های دانش آموزان در حوزه فرهنگی هنری به نمایش درآمده است.

فرشته فهمیده تصریح کرد: کانون‌های فرهنگی تربیتی به عنوان یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌های نظام تعلیم و تربیت در کنار مدرسه می‌توانند زمینه برقراری مهارت‌های ارتباطی و حرفه‌ای، فعالیت‌های گروهی و شکوفایی استعدادهای نهفته دانش آموزان را مهیا کنند.

فهمیده با اشاره به اینکه تعداد ۱۲ کانون فرهنگی تربیتی در استان البرز فعالیت دارد، خاطرنشان کرد: سالانه حدود ۳۰ هزار نفر از برنامه‌های این مراکز بهره‌مند می‌شوند.

وی ادامه داد: فعالیت‌ها و دستاوردهای کانون‌ها به صورت نمایشگاهی، کارگاهی و فروشگاهی در۱۲ غرفه و ۴ هزار اثر در زمینه‌های فرهنگی ، هنری، تجسمی، صنایع دستی ، ادبی  و رسانه‌ای در معرض دید عموم قرار گرفته است.

فهمیده اضافه کرد: این جشنواره از یازدهم تا ۱۴ آذر ماه در کانون تربیتی شهید فهمیده در حال برگزاری و آمادگی لازم را برای شهروندان البرزی به خصوص دانش آموزان و فرهنگیان را دارد.

در حاشیه این جشنواره سیاه چادرهای روستایی، کارگاه‌های آموزشی صنایع دستی، خوشنویسی  پرورش گل و گیاه و نجوم برپا شد.

 دانش‌آموزان نیز به اجرای سرود، نمایش، نقاله‌خوانی ، موسیقی سنتی و نمایش ورزش‌های رزمی، دومینو، پخت آش ، شیرینی‌های محلی  استان البرز پرداختند.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 2462


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise