یکشنبه، 17 آذر 1398 - 15:05

تاثیر میگرن بر رابطه جنسی

میگرن بر روی هر جنبه‌ای از زندگی تاثیر گذار است، حتی رابطه عاشقانه و صمیمی. تحقیقی که در این زمینه انجام شد حدود یک چهارم از بیماران اعلام کردند که تعداد دفعات برقراری رابطه جنسی و کیفیت آن تحت تاثیر میگرن قرار گرفته است. حتی 5 درصد از بیماران گفته‌اند که میگرن باعث جدایی و اتمام رابطه شده است.

کرج - امید بانوان؛ میگرن سردرد شدیدی است که بر روی تمام زندگی تاثیر می‌گذارد، یکی از این تاثیرات بر روی رابطه جنسی است که در ادامه به بررسی آن پرداخته می‌شود:

میگرن بر روی هر جنبه‌ای از زندگی تاثیر گذار است، حتی رابطه عاشقانه و صمیمی. تحقیقی که در این زمینه انجام شد حدود یک چهارم از بیماران اعلام کردند که تعداد دفعات برقراری رابطه جنسی و کیفیت آن تحت تاثیر میگرن قرار گرفته است. حتی 5 درصد از بیماران گفته‌اند که میگرن باعث جدایی و اتمام رابطه شده است.

اما قرار نیست به همین شکل ادامه پیدا کند. می‌توانید با انجام اقدامات زیر تا حدی به زندگی عادی خود بازگردید.

تاثیر بیماری میگرن بر بدن

علائم میگرن عبارتند از تهوع، استفراغ و حساسیت به بو، نور، صدا و حرکت و لمس. به مزیت‌های برقراری یک رابطه جنسی کامل و خوب فکر کنید. متوجه خواهید شد که میگرن چقدر می‌تواند چنین رابطه‌ای را محدود کند.

به علاوه میگرن می‌تواند تاثیر مستقیم بر اتاق خواب داشته باشد. طی انجام تحقیقاتی محققان دریافتند که خانم‌های مبتلا به این سردردها درد و ناراحتی بیشتری را در زمان برقراری رابطه جنسی حس می‌کنند.

اما تحقیقات دیگری نیز نشان داد که برقراری رابطه جنسی علائم میگرن را در برخی خانم‌ها کاهش می‌دهد. با این حال اعتقاداتی وجود دارد که رابطه جنسی همراه با ارگاسم باعث آغاز حمله میگرنی می‌شود، اما این مسئله نیز به ندرت رخ می‌دهد.

از بروز سردرد میگرنی پیشگیری کنید

برخی افراد، به ویزه کسانی که به سردردهای مزمن میگرنی مبتلا هستند ممکن است به داروهای پیشگیری از میگرن نیاز داشته باشند. اگر سردرد شما زیاد اتفاق می‌افتد، در مورد روش‌های پیشگیری  با پزشک مشورت کنید.

افراد مبتلا به سردردهای مزمن بیشتر در معرض ابتلا به افسردگی و اضطراب هستند. اگر مبتلا به اختلال خلقی هستید، درمان آن باعث بهبود شوق و احساس شما در زمان برقراری رابطه جنسی می‌شود.

حدود 75 درصد مبتلایان به میگرن خانم‌ها هستند. اگر شما نیز به میگرن مبتلا هستید، بدانید که تغییرات هورمونی درست قبل از پریود ماهانه باعث شروع سردرد می‌شود. با آگاهی از این چرخه می‌توانید از زمان بروز این سردردها آگاهی داشته باشید.

برای برخی خانم‌ها مصرف قرص‌های ضد بارداری باعث بهبود میگرن می‌شود، اما در برخی دیگر این قرص‌ها باعث بدتر شدن علائم می‌شود. گاهی تغییر نوع قرص می‌تواند باعث بهبود شود.

گاهی نیز داشتن یک برنامه منظم برای غذا خوردن و خواب باعث کم شدن سردردها می‌شود. ورزش روزانه و نوشیدن آب فراوان نیز بسیار موثر خواهد بود. سبک زندگی بر روی این شرایط تاثیر دارد.

عوامل بروز سردرد میگرنی را شناسایی کنید

می‌توانید با شناسایی عوامل شروع سردرد علائم حملات میگرنی را مدیریت کنید. برخی عوامل رایج شروع سردردهای میگرنی عبارتند از:

* مشروب

* شکلات

* بوهای قوی مانند بوی عطر و ادکلن

* نور روشن

* تغییرات آب و هوایی

می‌توانید از موسیقی ملایم استفاده کنید و از پارتنر خود بخواهید که از عطر یا ادکلن استفاده نکند.

در مورد مشکل خود با همسرتان صحبت کنید

برقراری رابطه مهم‌ترین بخش از روابط جنسی است. لازم است تاثیر سردردهای میگرنی بر روی زندگی و عواطفتان را برای پارتنر خود توصیف کنید. می‌توانید در هنگام ملاقات پزشک پارتنر خود را همراه ببرید یا به مشاور مراجعه کنید.

گاهی به خاطر تاثیر میگرن بر روی روابط مراجعه به مشاور ضروریست.

انتهای پیام/ 

 

کدخبر: 2498


 هموطن با تو ايران روشن است
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise