دوشنبه، 25 آذر 1398 - 14:57

دستگیری سرشاخه‌های فروش لوازم خانگی قاچاق در فضای مجازی

رئیس پلیس آگاهی استان از توقیف یک خودرو سواری در آزاد راه «تهران –کرج» و دستگیری سرشاخه های اصلی فروش لوازم خانگی قاچاق در فضای مجازی در غرب کشور خبر داد.

کرج - امید بانوان؛ پایگاه خبری پلیس نوشت؛ سرهنگ «محمد نادربیگی» با اعلام این خبر گفت: ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان البرز در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز و اجرای برنامه‌های تدوینی در کنترل محورهای مواصلاتی، حین ماموریت در آزاد راه "تهران-کرج" به یک دستگاه خودرو پژو 405 مظنون شدند.

وی افزود: ماموران خودرو را تحت تعقیب قرار دادند و در یک فرصت مناسب آن را متوقف کرده و در بازرسی از خودرو تعدادی وسایل خانگی خارجی قاچاق، فاقد اسناد و مدارک گمرکی معتبر کشف کردند.

این مقام انتظامی گفت: راننده خودرو به همراه لوازم کشف شده به پلیس آگاهی استان منتقل شدند که راننده در بازجویی‌های ماموران اعتراف کرد در یک باند اینترنتی فروش لوازم خانگی قاچاق فعالیت دارد و کالاهای قاچاق مکشوفه را نیز از انبار دپو کالاهای قاچاق در غرب کشور تحویل گرفته است.

سرهنگ نادربیگی افزود: ماموران با دریافت نیابت قضائی به یکی از شهرهای غربی کشور اعزام و طی یک عملیات منسجم، موفق به دستگیری 2 نفر از سرشاخه های اصلی باند قاچاق لوازم خانگی شدند که از طریق فضای مجازی اقدام به فروش لوازم خانگی در کل کشور می کردند.

رئیس پلیس آگاهی استان، گفت: ماموران در ادامه بررسی ها موفق شدند 2 نفر دیگر از اعضای باند را که با انجام تبلیغات گسترده، اقدام به نصب، سرویس و گارانتی جعلی و تقلبی برای لوازم خانگی قاچاق می کردند شناسایی و دستگیر کنند.

وی با بیان اینکه از متهمان مقادیر زیادی کارت‌های گارانتی، خدمات نصب و فاکتور فروش مربوط به انواع لوازم خانگی کشف شده و در این رابطه 5 نفر دستگیر شدند، افزود: در بررسی مدارک مربوط به فروش کالاها، ارزش تقریبی کالاهای قاچاق فروخته شده، توسط کارشناسان 10 میلیارد ریال برآورد شده است.

انتهای پیام/ 

 

کدخبر: 2547


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise