شنبه، 30 آذر 1398 - 14:56

چگونه جذاب‌ باشیم؟

جذابیت فقط به زیبایی چهره نیست. جذابیت با شاخص‌هایی مثل مرتب‌بودن، نوع رفتار و سبک پوشش ارتباط دارد. در این مطلب راه‌هایی بیان شده که با به‌کارگیری آنها می‌توان جذاب شد.

کرج - امید بانوان؛ همشهری آنلاین به نقل از هاو کن یو نوشت؛ همه دوست دارند جذاب‌ باشند تا با جذابیت در زندگی موفق‌ ظاهر شوند و کارهای خود را راحت‌ پیش ببرند. در ادامه نکاتی بیان شده که در جذاب شدن افراد تاثیرگذار است.

نظافت

۱-  از مام زیر بغل استفاده کنید (مخصوصا بعد از دوش گرفتن) اگر خیلی عرق می‌کنید مام زیر بغل را با خودتان داشته باشید و در صورت لزوم از آن استفاده کنید.

۲- هر روز دوش بگیرید. هرروز سرتان را بشویید. از شامپوی بدن و صابون استفاده کنید. اصلاح مرتب را از یاد نبرید.

۳- از اسپری بدن استفاده کنید. اگر بدن شما در طول روز بوی بدی داشته باشد، باعث کمتر شدن جذابیت‌تان می‌شود و معاشرت‌تان با مردم تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

به نکات زیر دقت کنید:

- جنس لباس در میزان تعرق شما تاثیر زیادی دارد. در انتخاب جنس لباس دقت کنید.

- بویی را پیدا کنید که مخصوص بدنتان باشد زیرا شیمی هر فرد با فرد دیگر متفاوت است.

- مواد خوشبوکننده را به قسمت‌هایی از بدنتان بزنید که خون بیشتری در آنها جریان دارد. استفاده از این مواد در قسمت‌های گرم بدن باعث پخش شدن بو و ماندگاری بیشتر آن در کل بدن می‌شود. نقاط مهم عبارت‌اند از: مچ دست، گلو و پشت گردن.

۴- صورتتان را هرروز بشویید. به‌طور طبیعی هورمون تستسترون در بدن آقایان بیشتر از خانم‌ها ترشح می‌شود. (این هورمون باعث جوش صورت می‌شود). این ویژگی را با شستن صورتتان خنثی کنید.

۵- اگر ریش دارید، حواستان به آنها باشد. به کناره‌های آن دقت کنید که حتماً تمیز باشد.

۶- ناخن‌هایتان را بگیرید و تمیز کنید. هر دو یا سه روز، بعد از این‌که دوش گرفتید ناخن‌های دست‌وپایتان را کوتاه کنید. بعد از استحمام راحت‌تر می‌شود آنها را کوتاه کرد.

۷- مسواک بزنید و حتما از نخ دندان استفاده کنید. با بوی بد دهانتان بجنگید تا لبخندی سفید و زیبا داشته باشید.

به نکات زیر توجه کنید:

- هر سه ماه باید مسواک خود را عوض کنید (مخصوصا وقتی بیمار می‌شوید). اساسا هر وقت موهای مسواک، خم برداشتند و شل شدند آن را عوض کنید.

- از نخ دندان استفاده کنید. نخ دندان علاوه جدا کردن مواد غذایی، از بیماری‌های قلبی جلوگیری می‌کند.

- زبان خود را تمیز کنید. هرچند شما دندان‌های سفیدی داشته باشید، بازهم ممکن است دهانتان بوی بدی بدهد و این به خاطر تمیز نبودن زبانتان است. روی زبانتان را محکم نسایید، زیرا باعث از بین رفتن سطح زبانتان می‌شود.

حالت مو

۱-  هر آدمی در هر سنی، مویی مخصوص به خود دارد. حتی افرادی که موی کوتاهی دارند نیز باید به این قضیه توجه کنند. مواظب موهای پشت گردنتان باشید و آنها را صلاح کنید.

۲-  مدل موی مناسب خود را داشته باشید. می‌توانید برای یافتن مدل موی مناسب خود از دوستانتان کمک بگیرید.

 

لباس پوشیدن

۱- همیشه شیک باشید. لباس‌های خود را به هر طرف پرت نکنید. لباس‌هایی را انتخاب کنید که اندازه شما هستند و به شما می‌آیند.

۲- با دوست‌تان به خرید بروید. می‌توانید درباره زیبایی و این‌که لباس به شما می‌آید یا نه از آنها سوال بپرسید.

۳- لباس‌هایی با اندازه درست بپوشید. لباس‌های ارزانی که ‌اندازه شما هستند بسیار بهتر از لباس‌های گرانی هستند که اندازه شما نیستند. هم لباس‌های تنگ و هم لباس‌های گشاد تأثیرات بدی روی جذابیت شما دارد.

۴- بدانید که چگونه بهترین ویژگی‌هایتان را نمایان کنید. در قسمت‌هایی از اندامتان که دوست دارید بیشتر نمایان شود لباس روشن بپوشید و در قسمت‌هایی که دوست ندارید رنگ تیره. مثلا شما از حالت شانه‌هایتان خوشتان می‌آید و از حالت پاهایتان نه، پس لباس روشن و شلوار تیره بپوشید.

۵- بدانید که چه رنگی به شما می‌آید. انتخاب رنگ درست می‌تواند باعث شود که شما خوش‌تیپ‌ دیده شوید. دراین‌باره می‌توانید از یک دوست کمک بگیرید.

توجه به گفتار و کردار

۱- ژست خوبی برای خود پیدا کنید. انتخاب نحوه صحیح نشستن و ایستادن و مطمئن بودن باعث می‌شود که شما جذاب‌ به نظر برسید.

۲- لبخند بزنید. یک لبخند زیبا و برخورد گرم و دوستانه با دیگران و شوخ‌طبعی باعث جذابیت بیشتر شما می‌شود.

۳-  ارتباط چشمی داشته باشید. وقتی با کسی صحبت می‌کنید، با او ارتباط چشمی داشته باشید. وقتی شما با کسی ارتباط چشمی دارید او متوجه می‌شود که شما به او توجه می‌کنید و او با راحتی بیشتری صحبت می‌کند و درنتیجه باعث جذابیت شما می‌شود.

۴-  بدانید که مکالمه را چگونه آغاز کنید. آغاز مکالمه با دیگران بسیار مهم است و معمولا با سوالاتی شروع می‌شود. سوالاتی را بپرسید که پایان باز داشته باشند. مثل نپرسید برای آخر هفته برنامه دارید؟ زیرا با جواب بله یا خیر تمام می‌شود. در عوض بپرسید برنامه‌ آخر هفته‌ات چیست؟ که جوابی طولانی‌تری داشته باشد.

۵-  واضح و بادقت سخن بگویید. هنگامی‌که با دیگران سخن می‌گویید، سعی نکنید که کلامتان را سریع بیان کنید. تپق نزنید.

مواظبت از بدن

۱- غذاهای مقوی بخورید. خوردن غذاهای مقوی باعث از بین رفتن بوی بد دهان می‌شود. از خوردن غذاهای بی‌فایده و غذاهایی با شکر زیاد بپرهیزید.

۲- ورزش کنید. ورزش کردن علاوه بر این‌که باعث جذابیت شما می‌شود، باعث می‌شود که از بیماری‌های مختلف دور باشید.

اطلاعات مفید دیگر

۱- زیبایی‌های طبیعی‌تان را با آرایش تقویت کنید. خانم‌ها در فرهنگ‌های مختلف از آرایش برای زیباتر کردنشان از آرایش استفاده می‌کنند. آرایش یک وسیله‌ای است که با آن می‌توانید زیبایی خود را افزایش دهید و می‌توانید در مراسم‌ مختلف مقدار آن را افزایش دهید.

۲- موهایتان را حالت دهید. مدل مویی را پیدا کنید که بیشتر به شما می‌آید اما آن را ثابت نگه نارید و حالت مویتان را بسیار تغییر دهید و همچنین می‌توانید رنگ موهایتان را نیز عوض کنید.

۳- لباس‌هایی بپوشید که به شکل اندامتان بیاید. این موضوع در جذابیت شما تأثیر بسیاری دارد. به حالت شکل بدنتان دقت کنید.

شکل‌های رایج بدن:

گلابی: باسن پهن و دور کمر و بالاتنه لاغر- شانه و دور کمر لاغر خود را مورد توجه قرار دهید.

سیب: دور کمر و بالاتنه پهن و پاهای کوچک- به باسن و پاهای لاغرتان توجه کنید.

ساعت شنی: بالاتنه و باسن پهن و دور کمر لاغر- به دور کمرتان تأکید کنید.

موز: بالاتنه، باسن و دور کمر لاغر- با بستن کمربند به لاغری دور کمرتان تأکید کنید.

دقت کنید که برای تأکید بر قسمتی از بدن باید پوشش آن قسمت را در رنگ روشن و برای پنهان‌کردن قسمتی، آن را با پوشش در رنگ تیره بپوشانید.

نشان دادن اعتماد به نفس

۱- خوب ژست بگیرید. طریقه راه رفتن شما احساس شمارا تعیین می‌کند.

برای راه رفتن:

- سرتان را بالا بگیرید و به زمین نگاه نکنید.

- شانه‌هایتان را بالا نگه‌دارید و آرام باشید.

- وزنتان را بر روی هر دوپا متعادل کنید.

۲- باوقار راه بروید. آیا می‌دانستید که ملکه‌ها و اشراف‌زادگان زیبا، ساعت‌های بسیاری را برای صحیح راه رفتن تمرین می‌کردند؟ به نظر احمقانه می‌آید اما آنها با این تمرین‌ها برازنده و متعادل راه می‌روند.

به نکات زیر توجه کنید:

- پای خود را روی زمین نکشید. این صحنه برای هیچ‌کس جذاب نیست.

- سعی نکنید زیاد بالا و پایین شوید. سعی کنید طوری راه بروید که شما را در یک ارتفاع‌ ثابت نگه دارد.

۳- لبخند بزنید. ویژگی که ما را می‌تواند جذاب‌تر از دیگران نشان دهد لبخند است. به‌سادگی لبخند بزنید چون نه‌تنها باعث می‌شود که شما شادتر شوید بلکه باعث می‌شود دیگران را نیز شاد کنید. اگر سخت لبخند می‌زنید سعی کنید به یک موضوع خنده‌دار فکر کنید.

 

کدخبر: 2569


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise