شنبه، 07 دی 1398 - 16:52

حاجی قاسمی:

پارکومترهای هوشمند به خیابان‌های پرترافیک کرج می‌آیند

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر کرج از تصویب ورود پاركومترهای هوشمند جدید كارتخوان به خیابان‌های پرترافیک این کلانشهر خبر داد.

کرج - امید بانوان؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر کرج؛ مهدی حاجی قاسمی با بیان این خبر اظهار داشت: برابر ماده 15 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی در شبکه معابر شهری پر ترافیک که برابر مقررات راهنمایی و رانندگی ممنوعیت توقف وجود ندارد؛ با تصویب شورای عالی هماهنگی ترافیکی شهرهای کشور شهرداری‌ها می‌توانند برای مدیریت پارک‌های مجاز حاشیه‌ای ابزارها و وسایل لازم از قبیل ایست سنج (پارکومتر) یا کارت پارک نصب کنند و برای توقف بیش از نیم ساعت در محدوده زمانی 7 صبح تا 9 شب حق توقف مناسبی که میزان آن به پیشنهاد شورای اسلامی شهرها و تصویب وزیر کشور تعیین می‌شود، دریافت کنند.

وی عنوان کرد: در این راستا در صحن رسمی شورای شهر نصب پارکومترها به مدت یک سال به تصویب اکثریت اعضاء با قید اینکه در صورت رضایت اجرای این طرح به مدت یکسال در شورا تمدید خواهد شد و منابع بدست آمده در ساخت پارکینگ استفاده و اولویت بندی معابر در نظر گرفته شود، تصویب شد.

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر کرج افزود: دو معبر حد فاصل هفت تیر تا میدان امام حسین و میدان طالقانی تا میدان اسبی نیز بایستی به معابرپیشنهادی مجری طرح اضافه شود.

حاجی قاسمی تصریح کرد: به شهرداری کرج اجازه داده می‌شود بهای خدمات ناشی از ایست سنج (پارکومتر) برابر تعرفه پیشنهادی و درجه بندی معابر بصورت مزایده به پیمانکار بصورت اجاره روزانه واگذار کند.

این مسئول با بیان اینکه توقف بدون مجوز در این معابر به منزله ارتکاب تخلف ممنوع خواهد بود، خاطرنشان کرد: روش كاركردن با این دستگاهها بسیار ساده است و شهروندان قادرند براحتی با استفاده از كارت‌های الكترونیكی برای جای پارك حاشیه‌ای استفاده كنند.

به گفته وی، پاركومترها هوشمند بوده و به هیچ وجه پول نقد یا اسكناس نمی‌پذیرند و فقط با كارت بلیت قابل استفاده هستند این مهم موجب رفع بسیاری از مشكلات پول خرد خواهد شد.

حاجی قاسمی با اشاره به اینکه برابر مصوبه شورای شهر توقف تا نیم ساعت در در کلیه معابر مشمول بهای خدمات نمی‌شود، یادآور شد: توقف بیش از نیم ساعت تا یک ساعت در معابر درجه یک  8/000 ریال (هشت هزار ریال) توقف بیش از نیم ساعت تا یک ساعت در معابر درجه دو 7/000 ریال (هفت هزار ریال)، توقف بیش از نیم ساعت تا یک ساعت در معابر درجه سه و بالاتر 6/000 ریال (شش هزار ریال) در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 2649


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise