شنبه، 21 دی 1398 - 12:09

معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان البرز:

۱۵ برنامه شاخص ویژه ایام فاطمیه در مدارس استان اجرا می‌شود

معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان البرز گفت: ۱۵ برنامه شاخص ویژه ایام فاطمیه در مدارس استان اجرا می شود.

کرج - امید بانوان؛ به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان البرز؛ فرشته فهمیده خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش استان البرز با برگزاری ویژه برنامه‌های معنوی درگرامیداشت این ایام در مدارس و کانون‌های فرهنگی تربیتی تلاش می‌کند با ترویج سبک زندگی فاطمی و اقامه عزای فاطمی این ایام را گرامی بدارد.

وی افزود: برنامه‌های ایام سوگواری شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) با رویکرد کسب معرفت نسبت به جوانب شخصیت بی‌نظیر آن حضرت برای دانش‌آموزان و فرهنگیان اجرا می‌شود.

فهمیده گفت: الگویی همچون حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) در هیچ برهه‌ای از تاریخ اسلام دیده نشده که باید دختران را در مدارس به پیروی ازاین بانوی پرچم‌دار ولایت در عصر حاضر در قالب برنامه‌های فرهنگی تربیتی آشنا کنیم.

فهمیده یادآورشد: برای آشنایی دانش آموزان در دهه اول و دوم ایام فاطمیه برنامه‌های مختلفی در مدارس با رویکرد معرفتی - تربیتی پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه برنامه‌های ایام فاطمیه با توجه به شهادت سردارحاج قاسم سلیمانی در مدارس نسبت به سال‌های گذشته متفاوت‌تر است، اضافه کرد: ستاد ایام فاطمیه به منظور سازماندهی و نظارت کیفی برنامه‌ها در آموزش و پرورش استان البرز تشکیل شده است.

وی از مورد توجه قرار دادن زندگی سرشار از آموزه‌های والای انسانی واخلاقی حضرت فاطمه (س) در مسابقات فرهنگی و پیام‌های آموزشی و تربیتی، برگزاری همایش حجاب و عفاف با هدف تجلیل از دانش آموزان محجبه در مدارس، برگزاری گفتمان‌های دینی با موضوع معرفی ابعاد شخصیتی بزرگ بانوی اسلام، حضرت زهرا(س) با همکاری کارشناسان تربیتی و حوزه و راهپیمایی هماهنگ هیات مذهبی دانش آموزی در ایام فاطمیه به عنوان برنامه های شاخص در مدارس البرز یاد کرد.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز ادامه داد: اجرای مراسم مذهبی و قرائت فرازهایی از زیارت فاطمه زهرا (س) در مراسم صبحگاهی یا مراسم هماهنگ مدارس، دعوت از سخنرانان مجرب و تبیین زندگی حضرت فاطمه زهرا (س) و معرفی سبک زندگی فاطمی به عنوان محور سخنرانی، برپایی مراسم انس با قرآن ، برگزاری همایش فاطمه‌ شناسی ویژه فرهنگیان و ارائه موضوع انشا به دانش‌آموزان با موضوع سبک زندگی فاطمی از دیگر برنامه‌های مدارس این استان در ایام فاطمیه است.

فهمیده عنوان کرد: فضا سازی محیط‌های آموزشی و اداری، برپایی ایستگاه بصیرت فاطمی در مدارس با حضور کارشناسان تربیتی به منظور پاسخگویی به سوالات دانش آموزان ، برپایی نمایشگاه کتاب با عنوان فلسفه حجاب و پیامدهای مثبت آن در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به روایت قلم و معرفی آثار برگزیده ویژه حجاب برای دانش آموزان دختر، تهیه و انتشار پیام هایی از توصیه های امام خمینی (ره)، مقام معظم رهبری و شهدای گرانقدر انقلاب و مدافع حرم در خصوص حجاب و اجرای نمایش مذهبی در مدارس با اخذ مجوز از اداره کل را از دیگر برنا مه های شاخص این استان برشمرد.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 2676


 هموطن با تو ايران روشن است
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise