سه‌شنبه، 24 دی 1398 - 16:53

«بانوان فرهنگ یار ترافیک» سفیران فرهنگی جامعه

صبح امروز همایش «بانوان فرهنگ یار ترافیک» با حضور معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا، رئیس پلیس راهور شهرستان کرج، معاون حمل  نقل و ترافیک شهردای کرج، مدیرکل مطالعات و بررسی‌های ترافیکی شهرداری کرج و جمعی از صاحبنظران حمل و نقل و ترافیک در باشگاه فرهنگی ورزشی میلاد برگزار شد.

کرج – امید بانوان؛ کمال شیخ حسنی، مدیرکل مطالعات و بررسی‌های ترافیکی شهرداری کرج، در این همایش ضمن تأکید بر نقش بانوان در فرهنگسازی و تأثیر مثبت آنان بر خانواده و اطرافیان اظهار داشت: آموزش بانوان در قالب فرهنگ یار ترافیک طرح مصوب کشوری است که البرز پیشتاز اجرای آن محسوب می‌شود.

شیخ حسنی با بیان اینکه گرچه بانوان نیمی از جمعیت جامعه را از لحاظ آماری دارند اما تأثیر آنان بیش از نیم جامعه است، خاطرنشان کرد: این طرح با تدبیر و ظرافت خاصی تدوین شده و هدف از اجرای آن بهره‌گیری از ظرفیت بانوان و تاثیرگذاری آنان در جامعه است تا شاهد کاهش معضلات ترافیکی و آمار تصادفات باشیم. 

کمال شیخ حسنی  که در جمع بانوان شاغل مدیریت شهری کرج سخن می‌گفت: اجرای طرح «بانوان فرهنگ یار ترافیک» را در گام اول ویژه بانوان شاغل در ادارات، سازمان‌ها و موسسات عنوان و ابراز امیدواری کرد که محتوای این برنامه و سایر برنامه‌های مشابه در ترویج فرهنگ ترافیک نظیر همیار پلیس نقش موثری در کاهش ترافیک و معضلات مبتلابه جامعه داشته باشد. 

وی میزان اثرگذاری طرح‌های مشابه «بانوان فرهنگ یار ترافیک» را در کاهش ترافیک در سطح شهر قابل تأمل خواند و افزود: بر اساس آمار، اجرای طرح‌های مشابهی مثل طرح «همیاران پلیس» که در سطح مدارس اجرایی شد موجب کاهش 17 تا 18 درصدی تصادفات و خسارات ناشی از آن شده است.

وی آموزش مقررات راهنمایی و رانندگی، جلب مشارکت اجتماعی، تشریح علل تصادفات و راهکارهای ترویج رفتارهای صحیح ترافیک همچنین افزایش انضباط و کاهش سوانح ترافیکی در بین کاربران، تقویت عکس‌العمل رانندگان خانم به منظور روانسازی ترافیک را از جمله اهداف مهم برگزاری این دوره دانست.

شیخ حسنی در بخش دیگری از سخنانش ابراز داشت: بر اساس آخرین آمار، طی یک سال گذشته  بیش از ۱۷ هزار کشته در  تصادفات رانندگی کشور داشته‌ایم که در مقایسه، گویی هر هفته یک هواپیما در کشور ساقط شده است ولی  متاسفانه آمار این مرگ و میرها در سطح جامعه نامحسوس است.

مدیرکل مطالعات و بررسی‌های ترافیکی شهرداری کرج بانوان شرکت کننده در  این طرح را سفیران فرهنگی ترافیک قلمداد و ابراز امیدواری کرد هر یک از بانوان آموزش دیده هاله کوچکی از پیرامون خود را با نور آگاهی روشن کند تا در کنار سیاستهای حمایتی ارگانهای مربوطه فرهنگ درست ترافیک در  جامعه به جایگاه مطلوب برسد.

انتهای پیام/

کدخبر: 2696

خبرنگار: تیلدا حسینی


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise