دوشنبه، 01 اردیبهشت 1399 - 07:16

مدیرکل تأمین اجتماعی استان البرز:

دفترچه‌های درمانی تا پایان اردیبهشت اعتبار دارد

مدیرکل تأمین اجتماعی استان البرز گفت: دفترچه‌های درمانی تا پایان اردیبهشت دارای اعتبار است و نیازی به مراجعه حضوری به شعب و کارگزاری‌ها برای تمدید نیست.

کرج - امید بانوان؛ مهر نوشت؛ مرتضی سلامی از تمدید اعتبار دفترچه‌های درمانی بیمه شدگان تا پایان اردیبهشت ۹۹ خبر داد و گفت: با ابلاغ دستور العمل مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی دفترچه‌های درمانی بیمه شدگان تا پایان اردیبهشت ۹۹ دارای اعتبار خواهند بود و نیازی به مراجعه حضوری بیمه شدگان به شعب و کارگزاری‌ها برای تمدید دفترچه‌های درمانی نیست.

وی از افزایش مهلت پرداخت حق بیمه بیمه شدگان اختیاری، توافقی، رانندگان درون شهری و برون شهری و کارگران ساختمانی خبر داد و گفت: زمان پرداخت حق بیمه بیمه شدگان هم در این حوزه‌ها نیز افزایش یافته است.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان البرز با بیان اینکه به منظور جلوگیری از لغو قراردادها و تداوم بیمه پردازی این قبیل بیمه شدگان تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری برای پرداخت حق بیمه مهلت خواهند داشت، گفت: برای تمامی بیمه شدگان به ویژه بیماران مبتلا به کرونا و همچنین مرخصی زایمان امکان پرداخت علی‌الحساب غرامت دستمزد بر اساس گواهی پزشک معالج فراهم شده است.

سلامی ادامه داد: این خدمات بدون نیاز به انجام تشریفات مقرر و مراجعه حضوری به شعب انجام می‌شود.

وی از ثبت درخواست خدمات و تعهدات کوتاه مدت (غرامت دستمزد ایام بیماری و بارداری، پروتز و اروتز و کمک ازدواج و غیره) نیز بدون مراجعه حضوری خبر داد و گفت: این ثبت درخواست از طریق سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تأمین اجتماعی قابل انجام است.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان البرز گفت: بر این اساس برای ثبت درخواست بازنشستگی نیازی به مراجعه حضوری به شعب تأمین اجتماعی نیست، تاریخ ترک کار مندرج در لیست پرداخت حق بیمه به عنوان تاریخ درخواست بازنشستگی محسوب می‌شود.

سلامی همچنین از تعلیق انجام استعلام در خصوص تمدید یا صدور کارت هوشمند رانندگان خبر داد و گفت: تداوم بیمه پردازی آنان تا پایان اردیبهشت ۹۹ قابل انجام است.

وی تأکید کرد: ضمن آنکه امکان بیمه پردازی آن دسته از کارگران ساختمانی که کارت مهارت فنی آنان منقضی شده است تا پایان اردیبهشت سال جاری قابل انجام است.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان البرز در بخش دیگری به لغو جلسات کمیسیون‌های پزشکی موضوع ماده ۹۱ و شوراهای پزشکی نیز تا پایان اردیبهشت امسال اشاره کرد و گفت: این جلسات برگزار نخواهد شد.

سلامی همچنین گفت: انجام بازرسی‌های مرتبط با امور بیمه شدگان خاص اعم از بیمه بیکاری، احراز اشتغال قالیبافان، کارگران ساختمانی و غیره تا پایان اردیبهشت ۹۹ موضوعیت نخواهد داشت.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 2764


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise