پنجشنبه، 04 اردیبهشت 1399 - 12:48

آغاز پذیرش طلاب خواهر در حوزه علمیه البرز

مدیر حوزه علمیه خواهران استان البرز از پذیرش مدارس علمیه خواهران استان البرز در مقطع سطح دو (کارشناسی) و سطح سه (کارشناسی ارشد) برای سال تحصیلی ۱۴۰۰- ۱۳۹۹ از اول تا سی‌و‌یکم اردیبهشت ماه سال جاری خبر داد.

کرج - امید بانوان؛ خبرگزاری حوزه نوشت؛ حجت الاسلام و المسلمین محمد مهدی طاهر، مدیر حوزه علمیه خواهران استان البرز، با اشاره به آغاز پذیرش حوزه علمیه خواهران استان البرز گفت: علاقه‌مندان می‌توانند جهت دریافت دفترچه راهنمای پذیرش، فهرست مدارس علمیه و نام نویسی به پایگاه اطلاع رسانی مرکز مدیریت حوزه‌های خواهران به آدرس paziresh.whc.ir دربازه زمانی تعیین شده مراجعه نمایند.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان البرز افزود: پذیرش مقطع عمومی (سطح دو/کارشناسی) به شیوه حضوری تمام وقت از میان دارندگان مدرک دیپلم یا بالاتر، همچنین دارندگان مدرک سیکل یا اتمام پایه هشتم دوره اول متوسطه انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه متولدین سال 1359 و پس از آن (حداکثر سن 40 سال) برای مقطع دیپلم و متولدین سال 1382 و پس از آن (حداکثر 17سال ) برای مقطع سیکل مجاز به ثبت نام می‌باشند، اظهار داشت: همچنین حافظان قرآن کریم و دارندگان تحصیلات دانشگاهی با ارائه مدرک معتبر به تناسب از تخفیف سنی تا حداکثر 5 سال بهره مند می‌شوند.

حجت الاسلام و المسلمین طاهر در ادامه افزود: در پذیرش حوزه‌های علمیه‌ی خواهران سوابق تحصیلی داوطلب (معدل کل) به عنوان معیار سنجش سطح علمی بوده و داوطلبان از بالاترین امتیاز به میزان سه برابر ظرفیت مدرسه علمیه، برای مصاحبه، معرفی می‌شوند.

وی در خصوص مقطع تکمیلی اضافه کرد: پذیرش مقطع عالی (سطح سه/کارشناسی ارشد) در استان البرز به دو شیوه حضوری و نیمه حضوری و در 4 رشته تفسیر و علوم‌ قرآنی، فقه ‌و اصول، کلام اسلامی، اخلاق و تربیت اسلامی ، از طریق آزمون ورودی و مصاحبه علمی انجام می‌شود.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان البرز بیان کرد: آزمون ورودی مقاطع تکمیلی، پس از اتمام امتحانات نیمسال دوم تحصیلی برگزار خواهد شد که زمان دقیق آن متعاقبا به داوطلبان اطلاع رسانی می‌گردد.

حجت الاسلام و المسلمین طاهر ضمن توصیه به داوطلبان در خصوص مطالعه دقیق مندرجات دفترچه راهنمای پذیرش قبل از ثبت نام خاطر نشان کرد: داوطلبین قبل از خرید کارت ثبت نام با مراجعه به فهرست مدارس علمیه دارای پذیرش از وجود دوره و رشته مورد نظر در مدرسه علمیه محل سکونت خود اطلاع یابند.

وی در پایان با بیان اینکه حوزه‌های علمیه خواهران از جهات مختلفی به گسترش دینداری کمک می‌کنند، گفت: ارتقای دانش و دینداری خواهرانی که وارد حوزه‌ها می‌شوند، ترویج دانش دینی در میان بانوان به طور مستقیم و بوسیله مبلّغان زن با اتکای بر نیازها و تجارب زنان، گسترش دینداری در خانواده‌ها به اتکای مادران و خواهران متدینی که یا در حوزه‌ها تحصیل و یا به وسیله مبلغان زن ارشاد شده‌اند از نتایج مذکور در خور توجه شکل گیری حوزه‌های علمیه خواهران می‌باشد.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 2785


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise