آرشیو، 22 فروردینفروردین 1394 - 19:32

کم سن و سال‌ترین وزیر جهان یک زن اماراتی است

امارات یک دختر جوان (22 ساله) را به عنوان وزیر امور جوانان تعیین کرد و بدین ترتیب وی کم سن و سال‌ترین وزیر در جهان خواهد بود.

کرج - امید بانوان: ایسنا به نقل از خبرگزاری امارات (وام) نوشت، با انتخاب شما المزروعی، به عنوان وزیر امور جوانان امارات، پیشتر سباستین کورتز، وزیر خارجه اتریش در سن 27 سالگی و عایده حاج، وزیر آموزش سوئد در سن 26 سالگی عنوان کم سن‌ و سال‌ترین وزیر را به دست آورده بودند که به این ترتیب دیگر از این عنوان برخوردار نیستند.

وی همچنین در یکی از صندوق‌های مهم در ابوظبی فعالیت کرده و پیش از آن نیز تحلیلگر سیاست‌های کلی در هیات امارات در نیویورک بوده و به عنوان تحلیگر سیاست‌های وزارتی فعالیت کرده بود. وی تصدی پست‌های دیگری را نیز برعهده داشته است.

امارات همچنین اصلاح کابینه را اجرا کرده است که بر اساس آن، لبنی قاسمی که در گذشته وزیر همکاری بین‌المللی و توسعه بود، به عنوان وزیر مشاور در امور تسامح تعیین شده است و تصدی پست وزیر مشاور خوشبختی نیز به عهود رومی، مدیر کل دفتر نخست وزیری داده شده است. اصلاحات کابینه شامل هشت وزیر جدید شده که پنج تن آنها زن هستند به این ترتیب تعداد وزیران کابینه به هشت زن می‌رسد.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 288


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise