سه‌شنبه، 16 اردیبهشت 1399 - 16:46

خدمات حقوقی برای فرهنگیان رایگان شد

مدیرکل دفتر حقوقی آموزش و پرورش با اشاره به تفاهم‌نامه آموزش و پرورش و کانون وکلا در خصوص ارائه خدمات حقوقی رایگان به فرهنگیان، جزئیات این تفاهم‌نامه را تشریح کرد.

کرج - امید بانوان؛ ایلنا نوشت؛ منصور اردستانی مدیرکل دفتر حقوقی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به ماده ۸۸ قانون مدیریت خدمات کشوری و قانون حمایت قضایی از کارکنان دولت، گفت: باید در دعاوی یا شکایاتی که برای همکاران فرهنگی و مدیران انجام می‌شود، حمایت قضایی را در قالب مشاوره، معاضدت و حتی در قامت یک وکیل در مراجع قضایی انجام دهیم. ما دامنه این حمایت را توسعه دادیم و با هماهنگی‌هایی که با نهادهای حرفه‌ای مربوط به حوزه‌های مشاوره حقوقی وارد مذاکره شدیم و تفاهم‌نامه حمایت حقوقی از همکاران فرهنگی به‌صورت رایگان با کانون وکلای مرکز امضا شده است.

وی افزود: طبق این تفاهم‌نامه به‌صورت رایگان فرهنگیان می‌توانند از مجرب‌ترین وکلای کانون برای حل مسائل حقوقی درباره قراردادها، مسائل خانوادگی، معاملات و … مشاوره بگیرند. سطح تفاهم به صورتی است که فرهنگیان می‌توانند حتی درباره مسائل غیرسازمانی و غیر اداری هم در شرایط خاصی که ما تائید می‌کنیم، به‌صورت رایگان از وکلا استفاده کنند.

اردستانی با بیان اینکه نگاه اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) هم بر این است که حتی فراتر از این تفاهم‌نامه به ما کمک کند، گفت: کانون وکلای مرکز و اتحادیه سراسری کانون‌های وکلا گفته‌اند که حتی ما آمادگی داریم در زمینه آگاهی‌بخشی‌های حقوقی و آموزش حقوق به زبان ساده، در تربیت شهروند قانون‌مدار، درباره مسائل حقوقی معلمان و دانش‌آموزان و جامعه‌پذیر کردن آن‌ها با آموزش‌وپرورش همکاری کنیم. مؤلفه حاکمیت قانون با بهداشت حقوقی خیلی می‌تواند در بهتر زندگی ‌کردن کمک کند. این بهداشت حقوقی هدف آموزش‌وپرورش هم هست یعنی آدمی تربیت کنند که به سمت زندگی بهتر سوق داده شود.

مدیرکل دفتر حقوقی، املاک و حمایت قضایی وزارت آموزش‌وپرورش در پایان اضافه کرد: کانون‌های وکلا ۳۵ هزار وکیل دارد که حداقل ۳ معاضدت در هر سال باید داشته باشند و این یعنی حدود ۱۱۰ هزار ظرفیت برای معلمان. فرهنگیان به کمک وکلا می‌توانند مسائل خود را کامل برطرف کنند تا مسائل مبتلابه ‌معلم باعث نشود تمرکز او در کلاس کم شود.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 2900


 هموطن با تو ايران روشن است
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise