سه‌شنبه، 16 اردیبهشت 1399 - 17:33

فرماندار کرج تأکید کرد:

لزوم مرمت و احیاء گلزار شهدای امامزاده محمد (ع) تا پایان شهریور ماه

معاون استاندار و فرماندار شهرستان کرج بر ضروت تکمیل پروژه مرمت و بهسازی محوطه گلزار شهدای امامزاده محمد(ع) که طرح پایلوت ملی است تا پایان شهریور ماه سالجاری تأکید کرد.

کرج - امید بانوان؛ به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان کرج، «غفور قاسم پور» در جلسه «ساماندهی گلزار شهدای امامزاده محمد (ع) کرج ضمن تببین اهمیت جایگاه گلزارهای شهدا به عنوان شناسنامه ارزشی و فرهنگی جامعه و کارکرد آن در ترویج هویت و فرهنگ ایثار و شهادت به پیگیری آخرین اقدامات در احیا و بازسازی شاخص ترین گلزارهای شهدا در استان البرز پرداخت و اظهار داشت: بخش عمده ای از بافت قبور گلزار شهدای استان البرز در کلانشهر کرج واقع شده است،

وی افزود: گلزار شهدای امامزاده محمد(ع) در شهرستان کرج از گلزارهای شاخص استان و با هویت شناخته شده در سطح ملی است که بخش عمده ای از مراسم های دینی و مذهبی نیز در این مکان برگزار می گردد.

مرمت قطعه سوم گلزار شهدای امامزاده محمد(ع) آغاز شده است

وی با اشاره به تکمیل 2 قطعه از 4 قطعه واقع در این گلزار شهدا بر لزوم اتمام کار بازسازی و مرمت گلزار شهدای امامزاده محمد (ع) در شهرستان کرج تا پایان شهریورماه و قبل از فرا رسیدن ایام هفته دفاع مقدس به‌عنوان طرح پایلوت در کشور تأکید کرد و گفت: با تلاش های انجام شده قطعه سوم کار در مرحله اجرا قرار گرفته است.

فرماندار کرج همچنین گفت: هر آنچه داریم را مدیون خون شهدا هستیم ، مقدمات کار نیز مهیا است، لذا با تسریع و تلاش و جدیت در کار، فرایند تکمیل آن به‌عنوان یکی از پروژه های نیمه تمام اولویت دار باید در دستور کار قرار گیرد.

قاسم پور با اشاره به اینکه عنایت ویژه ای نیز از سوی مسئولان امر در استان به این گلزار شهدا وجود دارد، اضافه کرد: پیگیری های لازم نیز جهت تأمین اعتبار و آورده مالی از سوی شهرداری کرج و شورای اسلامی شهر صورت می گیرد و انتظار می رود این گلزار در هفته گرامیداشت دفاع مقدس به اتمام کار مرمت و احیاء رسیده باشد.

گلزار شهدای امامزاده محمد (ع) کرج، چهارمین گلزار شهدای کشور است که با وسعت 6هزار و 900 متر مربع، یک هزار و 500 شهید را در برگرفته است و به‌عنوان یکی از مهمترین نقاط شهری استان البرز بشمار می‌رود. در طراحی جدید محوطه این گلزار شهدا رواق ها و چهارطاقی هایی به سبک معماری ایرانی – اسلامی پیش بینی شده است.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 2904


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise