یکشنبه، 21 اردیبهشت 1399 - 13:53

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان تهران اعلام کرد

آمار بی‌سابقه‌ آزادی زندانیان زن در جرایم غیرعمد در سال ۹۸

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان تهران اعلام کرد: طی سال ۹۸ آمار بی سابقه ای از آزادی زندانیان زن نیازمند جرایم غیرعمد توسط نیکوکاران ثبت شد که تعدادی از این افراد طی بازدید ریاست قوه قضائیه از ندامتگاه شهرری در بهمن ماه سال گذشته با کمک ستاد دیه آزاد شدند.

کرج _ امید بانوان؛ به نقل از اداره کل زندان‌های استان تهران، منوچهر رحمانی در این باره گفت: کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد از زندان علاوه بر اینکه اجر و پاداش فراوانی نزد خداوند متعال دارد، اقدامات اصلاحی و تربیتی نیز در زندان‌ها ارتقاء یافته، سبب کاهش بسیاری از صدمات و آسیب‌های اجتماعی جامعه می‌شود.

وی افزود: میزان کمک به زنان زندانی نیازمند جرایم غیرعمد در تهران از سوی نمایندگی ستاد دیه طی سال ۹۸، نسبت به سال گذشته رشد ۲۳ درصدی داشته، با مرور آمارهای گذشته این رقم بی سابقه بوده است.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان تهران اعلام کرد: در سال گذشته، تعداد ۴۰ نفر از زنان زندانی نیازمند جرایم غیرعمد که جمع میزان بدهی آنان حدود ۵۳ میلیارد ریال بوده، با پیگیری مددکاران نمایندگی ستاد دیه استان تهران، مذاکرات متعدد با شکات و دعوت به گذشت و تخفیف، قبولی اعسار توسط سوی مراجع قضایی، کمک های نقدی نیکوکاران و همچنین اعطای وام آزاد شده، نزد خانواده خویش بازگشتند.

رحمانی ادامه داد: طی بازدید آیت الله رئیسی ریاست قوه قضائیه در بهمن ماه سال گذشته از ندامتگاه شهر ری، ۹ نفر با کمک ستاد دیه آزاد شدند که با آمار قبلی این تعداد به ۴۰ نفر رسید و امید است این تعداد در سال جاری، بیشتر شده، زندانی زن جرایم غیرعمدی نداشته باشیم.

وی در پایان با اشاره به عدم امکان برگزاری مراسم گلریزان گفت: در اجرای دستورات ستاد ملی مبارزه با کرونا و ضرورت رعایت پروتکلهای بهداشتی، گلریزان ماه رمضان امسال به صورت مجازی برگزار خواهد شد و نیکوکاران نیز در همین ایام ماه الهی ثابت نموده اند همیشه و در هر شرایطی نیازمندان را فراموش نمی کنند و به یاری همنوعان خود می شتابند تا پدر یا مادر خانواده بر سر سفره افطار و کنار فرزندانش حضور یابد.

بر اساس این گزارش، شماره کارت های ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۶۷۵۹۱۶ نزد بانک ملی و ۵۸۵۹۸۳۷۰۰۰۰۹۵۵۱۹ نزد بانک تجارت آماده دریافت این هدایا است. همچنین شماره تماس ۸۸۸۶۱۸۷۰ نمایندگی ستاد دیه استان تهران آماده پاسخگویی به سوالات نیکوکاران روزه دار می‌باشد.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 2970


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise