پنجشنبه، 25 اردیبهشت 1399 - 16:34

دفترچه بیمه برچیده می‌شود

مدیرکل بیمه سلامت استان البرز اعلام کرد که برای پیشگیری از اشتباه دارویی، تمام نسخ پزشکی استان از تیرماه امسال به‌صورت الکترونیکی پذیرفته می‌شود.

کرج - امید بانوان؛ ایرنا نوشت؛ سعید دکتر جوانشیر ادامه داد: در بحث الکترونیکی شدن سیستم دفترچه کم‌کم حذف می‌شود و در این مسیر کاربردش از بین ‌نمی‌رود.

مدیر کل بیمه سلامت استان البرز افزود: ویزیت‌ها به‌صورت الکترونیکی ثبت و بیمار با مراجعه به داروخانه‌ها داروی خود را دریافت می‌کند.

سال گذشته موضوعی که به‌صورت ویژه دنبال شد بحث استحقاق سنجی در بیمارستان‌های دانشگاهی بود که خدمات را الکترونیکی افراد دریافت می‌کردند. حذف ۵۰ درصد اسناد بیمارستانی سال گذشته انجام‌ شد که در بحث آمار به ما کمک قابل‌توجهی کرد.

مدیر کل بیمه سلامت استان البرز بیان کرد: اکنون این بحث برای بیمارستان‌های خصوصی، دیر کلینیک‌ها و مراکز غیردانشگاهی مطرح است که بدون دفترچه پذیرش داشته باشند و تنها با ارائه کد ملی فرد خدمات به وی ارائه می‌شود.

این مسئول افزود: یکی از محاسن این امر این است که دیگر داروخانه نیازی به ثبت ندارد، ناخوانا بودن نسخ پزشکان ‌کمتر می‌شود و اینکه اگر یک یا چند قلم دارویی در داروخانه‌ای نبود در سیستم باقی‌مانده و مراجعان می‌توانند به قیمت بیمه‌ای از داروخانه دیگر داروی باقی‌مانده خود را دریافت کنند.

جوانشیر در بخشی دیگر تصریح کرد: جمعیت بیمه‌شده ما تا پایان خردادماه با شرایط قبلی ادامه داشته و کسانی که تمایل به پوشش بیمه‌ای بیمه سلامت دارند می‌توانند تا قبل از خرداد سال جاری از طریق آزمون وسع ثبت‌نام کنند و افرادی که اقدام نکرده‌اند یا باید در آزمون وسع شرکت کنند یا باید سرانه بیمه‌ای را پرداخت کنند تا مورد بیمه شدن قرار گیرند.

مدیر کل بیمه سلامت استان هم‌چنین اعلام کرد: از تیرماه تاریخ اعتبار دیگر برای دفترچه‌های بیمه سلامت درج نمی‌شود مگر آن‌هایی که از قبل اعتبار درج‌شده باشد.

این مسئول درزمینهٔ هزینه درمان بیماران خاص داشت: هزینه بیماران ‌خاص استان ۱۱ درصد بودجه البرز صرف خود می‌کند و ۲۲ برابر افراد سالم دارای هزینه هستند.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 2993


 هموطن با تو ايران روشن است
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise