یکشنبه، 11 خرداد 1399 - 15:27

معاون استاندار و فرماندار کرج:

تضمینی برای عدم بازگشت محدودیت‌های کرونایی وجود ندارد

معاون استاندار و فرماندار کرج با بیان اینکه بیش از ۹۸ درصد صنوف شهرستان کرج از دستور العمل های ابلاغی تبعیت کردند گفت: البرز استانی بود که پیشواز فاصله گذاری اجتماعی رفت البته که در صورت عدم رعایت پروتکل ها، هیچ تضمینی برای عدم بازگشت به محدودیت‌های قبل وجود ندارد.

کرج - امید بانوان؛ به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان کرج، «غفور قاسم پور» عصر شنبه در برنامه زنده تلویزیونی «نگاه مردم» با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای قیام پانزدهم خردادماه، به تشریح گزارشی از اقدامات اجرایی شهرستان کرج و روند اجرای پروتکل ها و دستور العمل های ابلاغی در امر پیشگیری و مهار کرونا ویروس پرداخت و اظهار داشت: به دلیل تراکم بالای جمعیت در استان البرز و شهرستان کرج، همجواری با پایتخت و ترددهای میلیونی از محورهای مواصلاتی این استان در ابتدای امر پیش‌بینی کارشناسان و محققان حوزه بهداشت و درمان این بود که استان البرز و شهرستان کرج در مقابله با این بیماری با بحران مواجه شود.

وی افزود: سناریوهای متعددی برای مقابله با این ویروس پیش بینی شد که یکی از آنها پیش بینی نقاهتگاه‌ها در صورت تکمیل ظرفیت تخت‌های درمانی بود، اما به لطف خداوند و با مدیریت خوبی که توسط مقام محترم عالی دولت در استان جناب آقای شهبازی صورت گرفت از همان ابتدای امر اقدامات پیشگیرانه لازم اعمال شد.

فرماندار کرج ضمن قدردانی از اطلاع رسانی‌های جامع از سوی رسانه‌ها و مطبوعات و صدا و سیما خاطرنشان کرد: تعامل بین بخشی دستگاه‌های خدمات رسان، زحمات طاقت فرسای کادر بهداشت و درمان و اعتماد و همراهی مردم موجب شد تا استان البرز و شهرستان کرج با بحران جدی مواجه نشود.

معاون استاندار افزود: از یک ساعت بعد از تحویل سال نو با ستاد استانی مقابله با کرونا در استان هماهنگی‌های بین بخشی با تشکیل جلسات مکرر و مستمر و شبانه روزی و پای کارآمدن فرمانداران، شهرداران، مدیران، دهیاران و کادر پزشکی و درمانی که مجاهدانه ایستادگی کردند شاهد همکاری بی نظیری در سطح استان بودیم.

فرماندار کرج همچنین با ضمن قدردانی از همکاری تنگاتنگ اصناف در شهرستان کرج گفت: اجرای دستور عدم فعالیت ۸۰ هزار صنف در کرج کار سختی بود و خوشبختانه بالای ۹۸ درصد صنوف در شهرستان کرج از دستور العمل های اعلامی تبعیت کردند که این خود اقدامی شایان توجه بوده است.

وی با اذعان بر آسیب های اقتصادی وارده بر صنوف افزود: احیاء مجدد صنوف آسیب دیده پساکرونا با تمهیدات حمایتی توسط دولت محترم در دست پیگیری قرار دارد و در سطح شهرستان نیز اقدامات لازم انجام می گیرد.

قاسم پور تصریح کرد: استان البرز در زمره استانهایی بود که با اعمال دستور العمل های پیشگیرانه از دوم فروردین به پیشواز اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی رفت و مدارس و دانشگاه ها نیز که از کانون های تجمع جمعیت بود به فوریت تعطیل شد.

وی با اشاره به مبادی ورودی و خروجی متعدد در استان افزود: در شهرستان کرج ۱۴ ورودی و خروجی با کمک نیروهای داوطلب بسیج، راهور، هلال احمر، پلیس و.. که بدون چشمداشت در صحنه حضور پیدا کردند تحت کنترل و غربالگری تردد قرار گرفت.

قاسم پور ادامه داد: با همراهی و اقدامات خوب و موثری که در استان و شهرستان کرج صورت گرفت موجب شد تا در شرایط بهتری نسبت به مناطقی که در مدار هشدار هستند، قرار داشته باشیم و از این بابت خداوند را شاکر هستیم.

معاون استاندار همچنین با بیان اینکه زندگی تعطیلی بردار نیست و شرایط کرونا سبک زندگی مردم را نیز تغییر داده است، افزود: تا درمان قطعی و شناسایی واکسن این بیماری، مردم باید با رعایت پروتکل های بهداشتی به شیوه ای متفاوت زندگی را ادامه دهند.

قاسم پور گفت: کنترل و نظارت ها بطور مستمر توسط بازرسان فرمانداری تداوم دارد و تقاضا داریم که صنوف نیز با رعایت پروتکل های بهداشتی کسب و کار های خود را ادامه دهند.

وی افزود: در صورت عدم رعایت دستور العمل ها، تضمینی برای عدم بازگشت به محدودیت های قبل وجود نخواهد داشت.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 3105


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise