چهارشنبه، 14 خرداد 1399 - 13:18

همزمان با هفته بهزیستی؛

مراکز جامع درمان اعتیاد در البرز راه‌اندازی می‌شود

مدیرکل بهزیستی استان البرز  گفت: نخستین مراکز جامع درمان اعتیاد کشور در هفته بهزیستی در این استان راه‌اندازی می‌شود و بهزیستی با صرف اعتبارات دولتی به مبلغ ۳۵۰ میلیون تومان برای تجهیز این مراکز همکاری لازم را داشته است.

کرج – امید بانوان؛ به نقل از روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان البرز دکتر اسدالله حیدری افزود: این مراکز با ظرفیت ۵۰ نفر برای خانم‌ها و ۱۰۰ نفر برای آقایان آماده ارائه خدمات به معتادان شده است.

وی در تشریح وجه امتیاز مهم این مراکز گفت: در این مراکز به جای اقدامات  پراکنده، درمان‌های کوتاه و مقطعی تلاش می‌شود تا درمان‌های سرپایی، سم‌زدایی اولیه، اقامت بیمار و در مرحله پایانی توانمندسازی و اشتغال در این مراکز تجمیع شود.

وی ادامه داد: استان البرز به دلیل ویژگی‌های خاص خود در این زمینه مد نظر قرار گرفت و این مراکز به عنوان الگوی درمان زنان و مردان دارای اعتیاد بزودی راه‌اندازی خواهد شد.

حیدری گفت: به ازای هر بیماری که تحت پوشش بهزیستی یا واجد شرایط حمایت بهزیستی باشد سالانه ۹ میلیون تومان یارانه به مراکز پرداخت می‌شود.

وی اضافه کرد: همچنین اگر بیمار اعتیاد در این مراکز به مرحله اشتغال برسد برای هر بیمار به شرط آنکه یک سال پاکی داشته باشد ۵۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغال داده می‌شود و  به کارفرمایانی که بیمار معتاد را تحت حمایت قرار دهند نیز برای هر بیمار ۵۰ میلیون تومان تسهیلات به کارفرما داده می‌شود.

مدیرکل بهزیستی استان البرز اظهار داشت: مراکز جامع درمان اعتیاد استان البرز در هفته بهزیستی راه اندازی می‌شود و بهزیستی با صرف اعتبارات دولتی به مبلغ ۳۵۰ میلیون تومان برای تجهیز این مراکز همکاری لازم را داشته است.

لازم به ذکر است ۱۰۰ کمپ ترک اعتیاد ، ۲ مرکز سی تی ( مراکز اقامت کوتاه مدت معتادان)، مراکز کاهش آسیب و موسسات بسیاری با بهزیستی برای درمان اعتیاد در البرز همکاری دارند.

انتهای پیام/

کدخبر: 3126


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise