دوشنبه، 19 خرداد 1399 - 00:01

حداقل دستمزد کارگران ۲ میلیون و ۶۱۰ هزار تومان شد

حداقل دستمزد یک کارگر مجرد (بدون در نظرگرفتن سابقه کار) در سال‌جاری ۲ میلیون و ۶۱۰ هزار تومان شد که نسبت به سال گذشته ۴۴.۵ درصد افزایش یافت.

کرج - امید بانوان؛ ایران نوشت؛ سرانجام جلسه شورای عالی کار در سال ۹۹ با دستور کار افزایش حق مسکن کارگران با حضور «محمد شریعتمداری» وزیر تعاون، «حسین مدرس خیابانی» سرپرست وزارت صنعت و نمایندگان کارگری و کارفرمایی ساعت ۱۷ در وزارت تعاون برگزار شد.

پس‌از ساعت‌ها چانه زنی نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت با افزایش ۲۰۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران توافق کردند و مقرر شد حق مسکن ۳۰۰ هزار تومانی کارگران به هیأت دولت پیشنهاد شود. پیش از این شورای عالی کار حق مسکن کارگران را یکصد هزار تومان اعلام کرده بود.

همچنین در این جلسه مصوب شد تا ۷۵ هزار تومان از پایه سنواتی کم و به ازای آن پنج درصد به پایه حقوق اضافه شود.

بر این اساس پایه کارگران حداقل بگیر در سال ۹۹ که پیش تر ۲۱ درصد رشد داشت، ۲۶ درصد شد. پیش از این پایه سنوات در مصوبه فروردین ماه ۱۷۵ هزار تومان تعیین شده بود که با مصوبه روز گذشته شورای عالی کار به ۱۰۰ هزار تومان کاهش یافت.

بر اساس مصوبه شورای عالی کار پایه حقوق از یک میلیون و ۸۳۵ هزار تومان به یک میلیون ۹۱۱ هزار تومان افزایش یافت.

همچنین حداقل دستمزد یک کارگر مجرد (بدون در نظرگرفتن سابقه کار) در سال‌جاری ۲ میلیون و ۶۱۰ هزار تومان شد که نسبت به سال گذشته ۴۴.۵ درصد افزایش یافت. حداقل دستمزد یک کارگر مجرد در سال گذشته یک میلیون و ۸۰۶ هزار تومان بود.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 3172


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise