چهارشنبه، 21 خرداد 1399 - 14:48

با گشایش و کلنگ‌زنی 4 کتابخانه

سرانه تعداد کتابخانه‌های ساوجبلاغ افزایش می‌یابد

احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در دیدار با حمیدرضا ورزشی، سرپرست فرمانداری شهرستان ساوجبلاغ از بهره‌برداری 2 باب کتابخانه این شهرستان در آینده نزدیک خبر داد.

کرج - امید بانوان؛ به نقل از روابط عمومی اداره عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز؛ در این دیدار احمدعلی هراتی با بیان اینکه توجه به حوزه فرهنگی یکی از مقوله‌های مهم در توسعه پایدار شهری است، اظهار داشت: خوشبختانه حمایت همیشگی مقامات استانی به ویژه استاندار محترم از ترویج و گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی موجب شده تاکنون اتفاقات خوبی در استان رقم بخورد و امروز در بسیاری از مناطق استان، شاهد بهره‌برداری و یا ایجاد فضای جدید کتابخوانی باشیم.
 
هراتی در ادامه افزود: افتتاح دو کتابخانه و کلنگ‌زنی دو فضای جدید کتابخانه‌ای در شهرستان ساوجبلاغ از جمله پروژه‌های در دست اقدام  است که انتظار داریم با همکاری شایسته مسئولین این شهرستان با بهترین امکانات و منابع، در اختیار عموم مردم ساوجبلاغ قرار گیرد.
 
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با اشاره به ضرورت استفاده حداکثری از ظرفیت‌های موجود در راستای ارائه خدمات مطلوب به مردم، بر ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت مناسب خیّرین استان و هم‌افزایی مسئولین، نسبت به توزیع متناسب خدمات کتابخانه‌ای به ویژه در نقاط با تراکم جمعیتی بالا تاکید کرد و گفت: کمبود فضاهای کتابخانه‌ای در سطح استان یکی از مهمترین دغدغه‌های این اداره کل بوده و مستلزم حمایت بیشتر مسئولین و مشارکت فعال‌تر خیّرین این عرصه است.
 
وی همچنین در خاتمه از خدمات و همکاری امام جمعه و شهردار شهر چهارباغ در راستای تسریع در روند بهره‌برداری از دو باب کتابخانه عمومی در  این شهر نیز تقدیر کرد.
 
حمیدرضا ورزشی، سرپرست فرمانداری ساوجبلاغ نیز ضمن ابراز علاقه‌مندی جهت حمایت از فعالیت‌های ترویج و گسترش کتابخوانی اظهار داشت: در مدیریت شهری با رویکرد پایدار، کاهش نابرابری در بهره‌مندی عموم مردم از خدمات و امکانات یک اصل اساسی است و امکان استفاده از کتاب و فضای کتابخانه‌ای نیز از جمله این امکاناتی است که ما با همه توان برای دستیابی عموم ساوجبلاغی‌ها به آن تلاش خواهیم کرد.
 
وی با تاکید بر ضرورت پرداخت به موقع سهم نیم درصد کتابخانه‌ها از شهرداری‌ها جهت پیشبرد اهداف این مجموعه اظهار داشت: همکاری و تعامل شایسته مجموعه‌های مرتبط در حوزه فرهنگی، قطعا موجب کارآمدی و بهبود عملکرد دستگاه‌ها و ارتقاء سطح کیفی زندگی مردم خواهد شد.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 3199


 هموطن با تو ايران روشن است
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise