آرشیو، 28 اردیبهشت 1394 - 19:28

سهیلا جلودار زاده:

توسعه پایدار بدون مشارکت زنان امکان‌پذیر نیست

مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور زنان گفت: توسعه پایدار بدون مشارکت زنان امکان‌پذیر نیست.

کرج - امید بانوان؛ به نقل از دفتر امور زنان و خانواده وزارت صنعت، معدن و تجارت؛ سهیلا جلودار زاده بعدازظهر روز ۲۷ اردیبهشت ماه در همایش ارتقاء جایگاه زنان در عرصه تولید و تجارت که در اتاق بازرگانی خراسان رضوی و به همت کانون زنان بازرگان برگزار شد، با بیان این که سهم زنان در فعالیت‌های اقتصادی باید به ۳۰ درصد برسد، اظهار کرد: باور رئیس جمهور نیز بر افزایش مشارکت زنان و اصلاح روند امور به میزان متوازن است و نباید در اشتغال تبعیضی وجود داشته باشد.

وی افزود: در زمان حاضر فرصتی برای عقب ماندن نداریم، چون فاصله‌ ما از دنیا زیاد می‌شود، لذا باید نقش خود را در آموزش زنان بازرگان و ارتقای دانش آنان ایفا کنیم.

جلودار زاده در ادامه به خلاء وجود شبکه‌های اجتماعی بین زنان مدیر استان در بخش‌های مختلف اقتصادی اشاره و بیان کرد: در حال حاضر یک شبکه ارتباطی بین زنان مدیر در بخش‌های اقتصادی نداریم و به این منظور باید ‌اتاق مدیران زن تشکیل شود.

مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور زنان گفت: زنانه و مردانه کردن کارها خانم‌ها را تضعیف کرده و باعث عقب‌ماندگی تاریخی آنان از فعالیت‌های اقتصادی شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر یکی از بزرگترین کارهایی که باید در این زمینه انجام شود، تشکیل گروه‌های خیرین کارخانه‌ساز است، همچنین تشکیل صندوق حمایت از کارآفرینان در برنامه ششم توسعه در دستور کار قرار گرفته است.

جلودار زاده در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: در حال حاضر ۲.۵ میلیون زن سرپر ست خانوار داریم که به شغل نیاز مبرم دارند.

مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور زنان در خصوص مهمترین رویداد اقتصادی در بخش زنان در سال جاری عنوان کرد: سال گذشته نمایشگاه نقش زنان در توسعه پایدار برای اولین بار در کشور برگزار شد که دوره دوم این نمایشگاه ۲۴ لغایت ۲۸ شهریور ماه امسال به صورت بین‌المللی برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: نمایشگاه امسال شامل نمایشگاه نقش زنان در توسعه پایدار خواهد بود که از کارآفرینان و فعالان اقتصادی در آن دعوت می‌شود، همچنین همایش دو روزه بین‌المللی با گرایش به مساله کارآفرینی و اشتغال با شعار تولید، اشتغال، صادرات برگزار می‌شود.

جلودار زاده افزود: از برنامه‌های ویژه این همایش اعطای جایزه به کارآفرینان برتر سال و معرفی ۱۵ کارآفرین نمونه کشور و در انتها معرفی بانوی کارآفرین خواهد بود.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 32


 هموطن با تو ايران روشن است
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise