چهارشنبه، 21 خرداد 1399 - 19:46

اکران پساکرونایی «شنای پروانه» و «خوب، بد، جلف ۲: ارتش سری»

«شنای پروانه» و «خوب، بد، جلف ۲: ارتش سری» دو فیلم سینمایی جدیدی هستند که قرار است همزمان با بازگشایی سینماها از اول تیرماه اکران خود را آغاز کنند.

کرج - امید بانوان؛ خبرگزاری صبا نوشت؛ در جلسه کارگروه بررسی آسیب‌های کرونا در سینما که به ریاست حسین انتظامی رییس سازمان سینمایی برگزار شد، اعلام شد که دو فیلم سینمایی جدید با شرایط اندیشیده شده اکران خود را از اول تیرماه در سینماها آغاز می‌کنند.

در آن خبر اعلام شده بود که نام دو فیلم جدید به زودی اعلام می‌شود ولی از دیروز گمانه زنی‌ها درباره این دو فیلم آغاز شد و از آنجا که پیش از این محسن چگینی تهیه کننده «خوب، بد، جلف ۲» در گفتگویی اعلام کرده بود علاقه‌ای به اکران این فیلم با ظرفیت ۵۰ درصدی سینماها ندارد؛ لذا ابهام درباره این دو فیلم بیشتر شده بود، اما آخرین خبرها حاکی از آن است که تلاش‌ها برای متقاعد کردن صاحبان دو فیلم مهم که انتظار می‌رود فروش خوبی هم داشته باشند به نتیجه رسیده است و «خوب، بد جلف ۲» و «شنای پروانه» اکران تیرماه و پس از بحران کرونا را کلید می زنند.

در نتیجه فیلم سینمایی «شنای پروانه» نخستین ساخته بلند داستانی محمد کارت به تهیه‌کنندگی رسول صدرعاملی و سرمایه‌گذاری محمدصادق رنجکشان و فیلم سینمایی «خوب، بد، جلف ۲: ارتش سری» به کارگردانی پیمان قاسمخانی و تهیه‌کنندگی محسن چگینی دو فیلم جدیدی هستند که اکران خود را همزمان با بازگشایی سینماها در اول تیرماه آغاز کنند.

فیلم سینمایی «خوب، بد، جلف ۲: ارتش سری» از جمله فیلم‌هایی بود که ۳۰ بهمن ماه سال گذشته اکران خود را در سراسر کشور آغاز کرد و قرار بود در نوروز ۹۹ نیز به اکران خود ادامه بدهد اما به دلیل شیوع ویروس کرونا و تعطیلی سینماها نمایش آن نیز متوقف شد.

همچنین فیلم سینمایی «شنای پروانه» یکی دیگر از فیلم‌هایی است که قرار بود در نوروز ۹۹ روی پرده برود اما به دلیل تعطیلی سینماها این امر میسر نشد.

در جلسه‌ای که با دعوت از اعضای شورای صنفی نمایش و رییس انجمن سینماداران تشکیل شد با در نظرگرفتن امتیازاتی برای دو فیلم جدید اکران در بازگشایی سینماها مقرر شد تعداد سالن های این دو فیلم در تهران در پردیس‌های هفت سالن به بالا در چهار سالن و در شهرستان‌ها پردیس‌های پنج سالن به بالا در سه سالن اجازه اکران داشته باشند.

همچنین مصوب شد برای این دو فیلم تا سه هفته، کف فروش محاسبه نشود و اگر در این اکران شرایط مناسبی از نظر استقبال به وجود نیامد امکان اکران دوم در زمانی دیگر فراهم باشد.

انتهای پیام/

کدخبر: 3208


 هموطن با تو ايران روشن است
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise