یکشنبه، 25 خرداد 1399 - 16:25

«عدالت محوری» مهمترین هدف برنامه ملی شهاب

مدیرکل آموزش و پرورش البرز گفت: برنامه ملی شهاب برای ۱۲۴هزار و ۱۲۱ نفر از دانش آموز ابتدایی این استان درسال تحصیلی ۹۹-۹۸ اجرا شد.

کرج – امید بانوان؛ سالار قاسمی گفت: تمام دانش آموزان پایه چهارم تا ششم دبستان‌های البرز تحت پوشش این برنامه با رویکرد شناسایی و هدایت استعدادهای برتر دانش آموزان قرار گرفتند. عدالت محوری در مدارس یکی از اهداف مهم این برنامه ملی در مدارس را تشکیل می‌دهد.

 امکان شناسایی و رصد استعداد دانش آموزان در شرایط برابر از جمله ویژگی‌های برابر این برنامه است.در اجرای این برنامه بیش از پنج  هزار آموزگار، مدیر و معاون مدرسه استان مشارکت داشتند. برنامه ملی شهاب با همکاری معاونت پژوهش، برنامه‌ریزی و نیروی انسانی در دبستان‌های البرز انجام شده است.

وی یادآور شد: این برنامه ملی دارای مراحل اداری، ثبت چک لیست‌ها و نمرات در سایت همگام نیز می ‌اشد. امسال ششمین سال است که این برنامه ملی در مدارس ابتدایی البرز به اجرا در آمده است.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز اهداف این طرح ملی را پرورش استعدادهای برتر و سرآمد، ایجاد زمینه برای رشد و بالندگی این سرمایه‌ها ، تقویت و درونی کردن هویت ملی و دینی، احساس مسئولیت پذیری، حمایت تربیتی و معنوی دانش آموزان دارای استعداد برتر به منظور بهره‌مندی از توانمندی‌ها و قابلیت‌های آنها در تعالی و پیشرفت کشور ذکر کرد.

انتهای پیام/

کدخبر: 3242


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise