چهارشنبه، 11 تیر 1399 - 19:30

کاهش ساعت اداری و اعمال طرح زوج و فرد

آژیر قرمز کرونا در البرز به صدا درآمد

استاندار البرز با اشاره به اوج‌گیری کرونا در البرز و اعلام اینکه شرایط بسیار حساس‌تر از اسفند و فروردین است، گفت: طرح زوج و فرد در تردد خودروها اعمال می‌شود. همچنین حضور یک سوم پرسنل در ادارات و اعمال دورکاری، تعطیلی پاساژها و اجتماعات مسقف به ستاد ملی مقابله با کرونا پیشنهاد می‌شود و در صورت موافقت رییس جمهور اجرایی می‌شود.

 کرج - امید بانوان؛ اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری البرز نوشت؛ «عزیزاله شهبازی» در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا که روز سه‌شنبه برگزار شد، با اشاره به اینکه طی ابلاغی از وزارت بهداشت بر ضرورت اعمال محدودیت در ۱۱ استان که البرز نیز جزو آنها بود، تاکید شده است، افزود: البرز با همراهی مردم و بسیج مجموعه مسئولان، ۲ ماه در شرایط نسبتا نرمالی قرار داشت و اکنون نیز باید برای توقف چرخه شیوع وارد میدان شویم.

 وی با قدردانی از نیروهای سپاه پاسداران و انتظامی البرز بویژه فرماندهان که همراهی بسیار خوبی با ستاد در اجرای فاصله‌گذاری اجتماعی داشتند، ادامه داد: برای راه اندازی تخت‌های نقاهتگاهی نیز اقدامات و همراهی لازم را خواهند داشت.

 شهبازی گفت: تعطیلی پنجشنبه‌ها، کاهش ساعات کار ادارات، حضور یک سوم پرسنل در ادارات و اعمال دورکاری، موافقت برای مرخصی گروه‌های حساس، محدودیت فعالیت در پارک‌ها و مراکز تفرجگاهی، تعطیلی پاساژها و اجتماعات مسقف به ستاد ملی مقابله با کرونا پیشنهاد می‌شود و در صورت موافقت رییس جمهور محترم اجرایی می‌شود.

 وی افزود: ادارات، دستگاه‌ها و خرید و فروش‌ها نسبت به ارایه خدمات در فضای مجازی اقدام کنند.

 استاندار البرز با قدردانی از دانشگاه علوم پزشکی استان و خداقوت به کادر بهداشت و درمان، اضافه کرد: شهرداری کرج همراهی بسیار خوبی در مقابله با کرونا و انتظار می‌رود که با شدت بیشتری نسبت به ضدعفونی معابر اقدام کند.

 وی با اشاره به اینکه ۵ شهرستان البرز در وضعیت قرمز قرار دارند و کلانشهر کرج نیز به وضعیت قرمز نزدیک است، گفت: استفاده از ماسک از ۱۵ تیر ماه اجباری است و باید مسئولان مربوطه در استان برای تهیه ماسک ارزان اقدام کنند.

 شهبازی با اشاره به اینکه شرایط بسیار حساس‌تر از اسفند و فروردین است و به مردم هشدار می‌دهیم که اصول بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی و ماسک را جدی بگیرند، افزود: اعمال طرح زوج و فرد در تردد خودروها نیز در دستور کار خواهد بود.

 وی با بیان اینکه کمیته‌های فرعی مقابله با کرونا در ادارات و شهرستان‌های البرز تشکیل شود، گفت: اصناف، صدا و سیما و رسانه‌های البرز همانند همیشه برای آگاهی‌بخشی به مردم همراه باشند.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 3288


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise