دوشنبه، 23 تیر 1399 - 17:54

به مناسبت روز جهانی بدون نایلکس؛

کیسه‌های پارچه‌ای بین روزبازارهای کرج توزیع شد

شهرداری کرج در اجرای یک طرح آموزشی و تشویقی کیسه‌های پارچه‌ای بین برخی روزبازارهای این کلانشهر توزیع کرد.

کرج - امید بانوان؛ معاون اجرایی و ساماندهی مشاغل شهری سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری کرج، عصر یکشنبه در حاشیه توزیع این کیسه‌ها بین غرفه‌های روزبازارهای کرج گفت : این اقدام به مناسبت ۲۱ تیرماه روز بدون نایلکس و با هدف تشویق مغازه‌داران و مردم به استفاده از کیسه‌های پارچه‌ای به صورت رایگان انجام شد.

«محراب سعادت» گفت: در اجرای این طرح آموزشی، نکات لازم درخصوص اهمیت زیست‌محیطی کیسه‌های پارچه‌ای و جایگزینی آن با نایلکس برای مردم و مغازه‌داران ارائه شد.

معاون اجرایی و ساماندهی مشاغل شهری سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری کرج، گفت: سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج این طرح آموزشی را با همکاری سازمان ساماندهی مشاغل انجام داد تا مردم در خریدهای روزانه با استفاده از این کیسه‌ها از حمل کالای خریداری شده با نایلکس خودداری کنند.

 وی تجزیه‌ناپذیر بودن نایلکس در طبیعت و انباشت بی‌رویه آن را یک خطر زیست‌محیطی دانست و افزود: انباشت نایلکس سبب تخریب منابع طبیعی و نازیبا شدن منظر شهری می‌شود.

وی ادامه داد: بر این اساس سازمان‌ها موظف هستند به عنوان مروج فرهنگ «نه به نایلکس» به دنبال حذف نایلون از چرخه زندگی روزمره با مشارکت حداکثری شهروندان و اصناف و بازاریان باشند.

وی از ۲۱ تیرماه مصاف با روز جهانی بدون نایلکس به عنوان بهانه‌ای برای ترویج این فرهنگ و مشارکت شهروندان به منظور کاهش هر چه بیشتر تولید و مصرف نایلون در جامعه یاد کرد و افزود: فرهنگ استفاده از کیسه‌های پارچه‌ای باید به گونه‌ای در بین مردم نهادینه شود که شهروندان در هنگام خرید از فروشگاه‌ها به نایلون پلاستیکی "نه" بگویند و یا حتی‌الامکان در هنگام خرید به همراه خود کیسه پارچه‌ای داشته و یا از فروشنده بخواهند از کیسه‌های سازگار با طبیعت در اختیار آنها بگذارند.

 

انتهای پیام/

کدخبر: 3349


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise