شنبه، 04 مرداد 1399 - 20:30

طی ۴ ماهه نخست سال محقق شد؛

کسب رتبه نخست کشوری کاریابی مددجویان کمیته امداد البرز

حوزه اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان البرز در زمینه کاریابی و ایجاد فرصت شغلی برای مددجویان با استفاده از ظرفیت کارخانجات، مراکز تولیدی و خدماتی، رتبه اول کشوری را به خود اختصاص داد.

کرج - امید بانوان| مدیرکل کمیته امداد البرز با تاکید بر اینکه اصلی‌ترین هدف این نهاد توانمندسازی مددجویان از طریق اشتغال‌زایی و خودکفایی است، گفت: طی این مدت ۷۸۰ نفر از مددجویان و متقاضیان اشتغال شامل زنان سرپرست خانوار و فرزندان مددجویان تحت حمایت این نهاد در البرز از طریق معرفی به کارخانجات، مراکز تولیدی و خدماتی صاحب فرصت شغلی شدند.

«محمد محمدی فرد» گفت: با اشاره به اینکه رتبه‌بندی انجام شده در زمینه کاریابی خانوارهای تحت حمایت امداد بر اساس گزارش اخذ شده از سیستم جامع حمایت و سلامت خانواده این نهاد و برای مددجویان سنین ۱۸-۵۰ سال اعلام شده است، افزود: عملکرد این نهاد در زمینه تحقق برنامه کاریابی استان طی ۴ ماهه نخست سال نسبت به سهمیه ابلاغی رشدی ۱۸ درصدی داشته است.

محمدی فرد گفت: علاوه بر خدمات کاریابی اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال از طریق بانک‌های عامل و صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت نیز ازجمله خدمات اصلی این نهاد در بخش اشتغال‌زایی نیازمندان است.

مدیرکل کمیته امداد استان البرز با تأکید بر ضرورت ارائه آموزش‌های مهارتی به مددجویان یادآور شد: مددجویان مستعد فاقد مهارت بر اساس علاقه و سنجش بازار کار با هماهنگی این نهاد برای گذراندن دوره‌های آموزشی به‌صورت مجازی و یا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به مراکز معتبر و مورد تأیید سازمان فنی و حرفه‌ای و باقابلیت اعطای مدرک رسمی معرفی می‌شوند.

 

انتهای پیام/

کدخبر: 3414


 هموطن با تو ايران روشن است
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise