چهارشنبه، 08 مرداد 1399 - 13:00

آیت‌الله حسینی همدانی:

‌عزاداری محرم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شود

نماینده ولی فقیه در استان البرز با تأکید بر لزوم برگزاری کامل مراسم مربوط به آیین غدیر و محرم، اظهار داشت: باید مراقبت شود تا مراسم در این وضعیت به قوت خود برگزار شود اما ضرری هم برای مردم و جامعه نداشته باشد.

کرج - امید بانوان| به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان البرز و امام‌جمعه کرج، دومین جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت‌های مذهبی استان، با موضوع غدیر و محرم به ریاست نماینده ولی‌فقیه در البرز و با حضور سایر اعضا در محل دفتر امام‌جمعه کرج برگزار شد.

آیت‌الله حسینی همدانی در این جلسه ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت حضرت امام محمدباقر علیه‌السلام در سال ۱۱۴ هجری قمری، بیان داشت: ایام ماه مبارک ذی‌الحجه برکات و عایدات فراوانی برای ما دارد که اگر با توجه در آن وارد شویم به‌خصوص دهه اول آن که روایات فروانی در برکات زیاد آن واردشده است.

وی در ادامه اظهار داشت: کرونا متأسفانه با اینکه آثار بدی برای جامعه دارد اما در نظام خلقت که نگاه می‌کنیم وجود آن برای نظام لازم است و شر نیست.

امام‌جمعه کرج در ادامه افزود: طرح‌هایی چون مواسات و همدلی و کمک مؤمنانه و زنده و احیا شدن بعضی خیرات نتیجه فعالیت همین ویروس است.

آیت‌الله حسینی همدانی با اشاره به نزدیکی به ایام ماه محرم و وضعیت قرمز استان البرز در شیوع کرونا، بیان داشت: در فضای قرمز استان باید موظف به رعایت قوانین و پروتکل‌ها باشیم و با توجه به تجربه‌های گذشته افراد مذهبی بهترین استقبال را از این مسئله داشتند و خواهند داشت.

وی در پایان با تأکید بر لزوم برگزاری کامل مراسم مربوط به آیین غدیر و محرم، عنوان داشت: باید مراقبت شود تا مراسم در این وضعیت به قوت خود برگزار شود اما ضرری هم برای مردم و جامعه نداشته باشد.

گفتنی است در این جلسه اعضا با مدنظر قرار دادن مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا، بر لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و برپایی مراسم عزای سیدالشهدا تأکید کردند.

انتهای پیام/

کدخبر: 3440


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise