سه‌شنبه، 14 مرداد 1399 - 14:02

۳۱ مرداد؛ برگزاری کنکور در موعد مقرر

رئیس کمیسیون آموزش مجلس گفت: در نشست رؤسای کمیسیون‌های آموزش و بهداشت با وزرای بهداشت و علوم مقرر شد با رعایت تمهیدات ویژه، کنکور سراسری و ارشد در موعد خود برگزار شود.

کرج-امید بانوان| رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری گفت:عصر روز دوشنبه نشستی در وزارت بهداشت با حضور وزرای بهداشت و علوم، رؤسای کمیسیون‌های بهداشت و آموزش مجلس و جمعی از نمایندگان مجلس در وزارت بهداشت برگزار شد.

«علیرضا منادی سفیدان» تصریح کرد: در این جلسه مقرر شد علاوه بر عدم تعویق زمان برگزاری کنکور سراسری، هر حوزه تنها ۲۰ درصد از ظرفیت پذیرای داوطلبین باشد.

وی با بیان اینکه بر اساس تأکید رئیس مجلس، بزرگترین دغدغه ما سلامت داوطلبان است، افزود: حاصل این گفت‌وگو و جلسات چند روز اخیر این شد که سازمان سنجش، پروتکل‌ها را با سختگیری بیشتری نسبت به آزمون دکتری پیاده‌سازی کند.

رئیس کمیسیون آموزش مجلس تصریح کرد: در سه مرحله نقل و انتقال داوطلبان به داخل حوزه امتحانی، ورود و خروج با سختگیری انجام شود و پروتکل‌های سختگیرانه در این مبادی در نظر گرفته شود.

منادی سفیدان گفت: همچنین قرار شد فاصله‌گذاری ۲ متری رعایت شود، ماسک برای داوطلبان تامین شود و تنها از ۲۰ درصد فضای مکان‌های برگزاری آزمون استفاده شود.

وی افزود: همچنین مقرر شد ناظرانی از سازمان بسیج و سازمان‌های مردم نهاد بر برگزاری کنکور نظارت داشته باشند.

رئیس کمیسیون آموزش مجلس در ادامه گفت: نهایتا تصمیم به برگزاری کنکور در تاریخ مقرر ۳۱ مرداد گرفته شد، تا داوطلبان از اضطراب خارج شوند. نظارت‌های قوی بر اجرای پروتکل‌ها خواهیم داشت تا حتی یک نفر هم به کرونا مبتلا نشود.

منادی سفیدان همچنین با اشاره به برنامه‌های کمیسیون آموزش و مجلس برای حذف کنکور گفت: کمیسیون آموزش برنامه‌های جدی برای حذف کنکور دارد که این برنامه‌ها را برای سال‌های آتی در چارچوبی منطقی دنبال خواهد کرد.

 

انتهای پیام/

کدخبر: 3490


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise