جمعه، 24 مرداد 1399 - 14:12

دانش آموز البرزی به فینال مسابقات کشوری قرآن راه یافت

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز اعلام کرد: «مهدی عبدی» از این استان با کسب آراء مردمی در سی و هشتمین دوره مسابقات کشوری قرآن به مرحله فینال قرائت قرآن کریم راه یافت.

کرج - امید بانوان| ایرنا نوشت؛ «فرشته فهمیده» گفت: این دانش‌آموز سال‌های گذشته در مسابقات استانی و کشوری رشته قرائت و تحقیق کتاب آسمانی موفق به کسب رتبه برترشده است.

وی بیان داشت: این دانش‌آموز در ناحیه ۲ آموزش و پرورش کرج و شهرستان فردیس مشغول به تحصیل است.

فهمیده افزود: امسال به دلیل شیوع کرونا مرحله استانی و کشوری سی و هشتمین دوره مسابقات کشوری قرآن، عترت و نماز در فضای مجازی برگزار شد اما این روند تاثیری بر حضور و رقابت تنگاتنگ علاقه‌مندان به علوم قرآنی و دینی در بین دانش‌آموزان نداشت.

وی با بیان اینکه ۸۰ هزاردانش آموز در مرحله آموزشگاهی این دوره از مسابقات شرکت کردند، یادآورشد: در این دوره از مسابقات شرکت‌کنندگان در ۱۴ رشته پسران و ۱۲ رشته دختران دانش‌آموز مقطع  اول و دوم متوسطه به صورت غیرحضوری به رقابت پرداختند.

وی اضافه کرد: درمرحله استانی این دوره ازمسابقات ۸۷ دانش آموز و ۱۰ فرهنگی پس ارزیابی درفضای مجازی برگزیده شده و به مرحله کشوری راه پیدا کردند.

وی بیان داشت: شرکت‌کنندگان در رشته‌های قرائت قرآن، ترتیل قرآن، تفسیر قرآن، نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه، اذان و مداحی رقابت کردند.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان البرز ادامه داد: : مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان در چهار مرحله آموزشگاهی، منطقه‎ای، استانی و کشوری برگزار می‌شود.

 وی هدف ازبرگزاری این مسابقات را ترویج فرهنگ معنویت و پیروی از راه اهل بیت (ع)، توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی، تقویت روحیه معنوی دانش‌آموزان، رشد و پرورش استعداد دانش‎آموزان، استعدادیابی و استعدادپروری چهره‌های قرآنی را از جمله اهداف مسابقات قرآن عترت و نماز ذکر کرد.

فهمیده ایجاد انس و الفت بین دانش‎آموزان و شخصیت ائمه اطهار(ع)، زمینه‌سازی برای ترویج مسائل قرآنی، ایجاد انگیزه برای دانش‌آموزان، زمینه‌سازی برای آشنایی با صحیفه سجادیه و نهج‌البلاغه و نیز ایجاد وفاق و همدلی بین دانش‌آموزان را از دیگر اهداف این مسابقه معنوی و فرهنگی درمدارس برشمرد.

سال گذشته ۷۴ دانش آموز دوره متوسطه اول و دوم و ۲ معلم البرزی به مرحله کشوری مسابقات قرآن، عترت و نماز راه یافتند و حائز هشت رتبه کشوری شدند.

انتهای پیام/

کدخبر: 3563


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise