آرشیو، 17 فروردیناردیبهشت 1394 - 19:23

ربیعی خبر داد:

تدوین سند جامع حمایت اجتماعی از زنان

وزیر رفاه از تدوین سند جامع حمایت از زنان در حوزه‌های اشتغال، فنی و حرفه‌ای، تامین اجتماعی و... خبر داد، گفت: قصد داریم سال ۹۵ مقابل اجحاف در حق کارگران بایستیم.

کرج - امید بانوان؛ مهر نوشت؛ علی ربیعی در نشست صمیمانه با بانوان مدیر و مشاورین امور بانوان و خانواده معاونت‌های ستادی و سازمان‌های تابعه که درمجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد برنقش برجسته حضرت فاطمه زهرا (س) درتاریخ اسلام اشاره کرد و گفت: بخشی از سند جامع حمایت‌های اجتماعی با موضوع سالمندی زنان درآینده با محوریت بهزیستی، تامین اجتماعی، فنی و حرفه‌ای و زنان نیازمند اشتغال خواهد بود.

ربیعی با تاکید بر اینکه دیدگاه مقام معظم رهبری نسبت به زنان نگاهی روشنفکرانه و دینی است، اظهارکرد: ظرفیت‌های موجود میان زنان در ساختار اقتصادی و اجتماعی به گونه‌ای است که باید سیاست‌گذاری معطوف به جنسیت را دنبال کنیم.

وی حضور زنان را در زمینه خیرجمعی بسیار فعال دانست و افزود : با مشارکت زنان در حوزه‌های خیرجمعی می‌توانیم به نتایجی بسیار مطلوب دست پیدا کنیم.

ربیعی گفت: زنان سرپرست خانوار یا بدسرپرست به حمایت‌های روحی و روانی و سلامت روانی نیاز دارند.

وزیر تعاون، رفاه کار و اجتماعی با اشاره به اینکه زنان در امور اجتماعی رفتار سالم‌تری دارند، خاطرنشان کرد: حضور زنان به سلامت اداری کمک می‌کند و تعلقات زن به کار در بسیاری از موارد بیش از مردان است.

وی بر لزوم تدوین سند حمایت از زنان تاکید کرد و گفت: موضوعاتی همچون اشتغال، تامین‌ اجتماعی، حمایت اجتماعی، روابط کار، بازار کار برای زنان، آموزش فنی و حرفه‌ای، آموزش‌ مهارت‌های کارآفرینی زنان باید در این سند مورد توجه قرار گرفته و بنا دارم این سند را پس از انجام هماهنگی با معاونت امور زنان و خانواده ریاست‌ جمهوری در دولت مطرح کنم.

وزیر رفاه عنوان کرد: قصد داریم سال ۹۵ مقابل اجحاف در حق کارگران بایستیم که این موضوع درخصوص زنان کارگر نمود بیشتری دارد.

وی موضوع زنان و نشاط اجتماعی را از موضوعات مهم تلقی کرد که نیاز است در سند حمایت از زنان مورد توجه قرار گیرد.

وزیر تعاون با اشاره به مشکلات زنان مستمری بگیر خاطرنشان کرد: باید بخشی از حمایت‌های اجتماعی خود را معطوف به این زنان کنیم.

وزیر رفاه با اشاره به اینکه در سند اجتماعی زنان، باید زنان بد سرپرست و سرپرست خانوار نیز مورد توجه قرار گیرد و از آنها حمایت اجتماعی شود، عنوان کرد: یکی از مشکلات ما در آینده وجود زنان سالمند تنها است. همچنین رابطه‌ای معکوس میان سطح تحصیلات زنان و زندگی مشترک ایجاد شده لذا به سمت زنان تنهای سالمند حرکت می‌کنیم و باید نظام برنامه‌ریزی سلامت برای این موضوع برنامه ریزی کند.

ربیعی با بیان اینکه در حسابداری خیر جمعی زنان نقش اقتصادی زیادی دارند، ادامه داد: باید برای پیشگیری از مسایلی همچون اجباری کردن آزمایشات ژنتیک بیش از ازدواج و افزایش ارایه مشاوره‌های پیش از ازدواج به صورت رایگان اقدام کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به ابعاد گسترده‌ تری از سند حمایت از خانواده اشاره و اضافه کرد: دانش تدوین این سند در بدنه کارشناسی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی وجود دارد و فعالیت برای تحقق آن با جدیت در تمام بخش‌ها دنبال می‌شود.

وی تصریح کرد: بسیاری از فعالیت‌های وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی درجهت حمایت های اجتماعی مانند بیمه سلامت همگانی تلاشی خاموش بوده و هست اما پیش بینی حمایت‌های جامع اجتماعی برای زنان به عنوان یک امر ماندگار از دولت تدبیر و امید باقی خواهد ماند.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 359


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise