چهارشنبه، 29 مرداد 1399 - 11:55

با حضور جمعی از اساتید برجسته برگزار شد؛

جشن 120 سالگی دانشکده پردیس کشاورزی و منابع طبیعی کرج

دانشکده پردیس کشاورزی و منابع طبیعی یکصد و بیستمین سالگرد تاسیس خود را جشن گرفت.

کرج - امید بانوان| رئیس پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران در مراسم نکوداشت یکصدوبیستمین سالگرد تاسیس دانشکده پردیس کشاورزی و منابع طبیعی این دانشکده را گنجینه‌ای ارزشمند برای استان البرز معرفی کرد.

«سیدحسین گلدانساز» گفت: ۱۲۰ سال پیش در این ایام نخستین پایگاه آموزش علوم کشاورزی در کشور به نام «مدرسه فلاحت» شکل گرفت و پایه های خوب و استواری در این مرکز گذاشته شد به طوریکه هنوز از اعتبار گذاشته شده در این مجموعه استفاده می کنیم.

این مسئول افزود: بشر از نوزادی تا بزرگسالی به غذا و محیط سالم احتیاج دارد که این نشان دهنده اهمیت کشاورزی و منابع طبیعی است.

به گفته وی؛ تغذیه و محیط زندگی در همه جوامع از اهمیت زیادی برخوردار است ولی در کشور ما آنطور که شایسته است به آن توجه نمی شود.

رییس پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران گفت: آنطور که شایسته و نیاز است به مقوله کشاورزی و منابع طبیعی توجه نمی شود که علامت روشن آن مطلوب نبودن شرایط در این بخش ها است.

گلدانساز با بیان اینکه در یکصد و بیست سال سپری شده از عمر این دانشکاه گام‌های مثبت و ارزنده‌ای برای کشاورزی کشور برداشته شده است، افزود: اما همواره این موضوع مطرح است که این دانشگاه چه مشکلی را از کشاورزی و منابع طبیعی کشور حل کرده است؟

گفتنی است در این مراسم از تمبر و لوگوی یکصد و ییستمین سال تاسیس پردیس کشاورزی رونمایی شد.

انتهای پیام/

کدخبر: 3605


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise