یکشنبه، 02 شهریور 1399 - 11:11

با راه‌اندازی پنجره واحد؛

روند سرمایه‌گذاری در پیام تسریع شده است

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین‌المللی پیام گفت: با راه‌اندازی این پنجره واحد روند سرمایه‌گذاری و امور مربوط به صادرات و واردات در پیام تسریع شده است.

کرج - امید بانوان| بنابر اعلام روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین‌المللی پیام، «نادر ثناگو مطلق» افزود: پنجره واحد سرمایه‌گذاری با هدف تسهیل امور مربوط به صادرات، واردات و سرمایه‌گذاری و تمام مجوزهای فعالیت‌های خدماتی و نظارتی برای صادرکنندگان، وارد کنندگان و سرمایه گذاران در این منطقه راه‌اندازی شده است.

وی با اشاره به اینکه پنجره واحد از سال 94 در منطقه ایجاد شده اظهار داشت: فلسفه وجودی پنجره واحد  این بوده که دستگاه‌های مرتبط برای صادرات، واردات و سرمایه‌گذاری از جمله استاندارد، مخابرات، جهاد کشاورزی و بانک جهت ارائه خدمات به تجار و سرمایه‌گذاران در پیام مستقر شوند که این مهم به خوبی تحقق یافته است.

ثناگو مطلق افزود: در واقع پنجره واحد، درگاهی یکپارچه برای متقاضیان داخلی و خارجی جهت سرمایه‌گذاری و همچنین وارد کنندگان و صادر کنندگان است که با ایجاد هماهنگی و انسجام بین دستگاه‌های اجرایی استان برای پاسخگویی متمرکز به متقاضیان و سرمایه‌گذاران  و با هدف ایجاد کسب و کار و توسعه آن، در کوتاهترین زمان ممکن ایجاد شده است.

ثناگو مطلق گفت: کاهش هزینه‌ها، صرفه‌جویی در زمان، سرعت بخشیدن به اظهار و ترخیص کالاها، افزایش شفافیت درآمدی و به طور کلی تسهیل در تجارت کالا  از جمله مزایای ایجاد پنجره واحد در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین‌المللی پیام است که موجب تسریع در روند سرمایه گذاری و کاهش بوروکراسی اداری برای صادرات و واردات در این منطقه شده است.

انتهای پیام/

کدخبر: 3637

عکاس: معصومه علی اکبر


 هموطن با تو ايران روشن است
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise