پنجشنبه، 20 شهریور 1399 - 23:53

برخورد بی‌اغماض با زمین‌خواران ساوجبلاغ

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ساوجبلاغ ضمن اعلام رفع تصرف پنج هزار متر مربع از اراضی ملی پلاک سعیدآباد شهرستان ساوجبلاغ حفاظت از عرصه‌های ملی و دولتی را سرلوحه وظایف منابع طبیعی و آبخیزداری عنوان کرد.

کرج - امید بانوان| «کمال شایگانی» ضمن بازدید میدانی از بخش چهارباغ به همراهی «احمد نوروزی» رئیس دادگستری شهرستان ساوجبلاغ و عوامل نیروی انتظامی، اعلام کرد: پنج هزار متر مربع از اراضی ملی که با دیوار کشی توسط افراد سودجو تصرف شده بود به استناد تبصره یک ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره‌برداری رفع تصرف شد.

رئیس دادگستری ساوجبلاغ نیز اظهار داشت: در راستای برخورد با زمین‌خواران و متعرضان به عرصه‌های ملی هیچ‌گونه اغماضی نخواهیم داشت.

در ادامه شایگانی ضمن تقدیر و تشکر از دستگاه قضا و عوامل نیروی انتظامی بیان کرد: حفاظت از عرصه‌های ملی و دولتی سرلوحه وظایف اداره منابع طبیعی و آبخیزداری است و حافظان منابع طبیعی با هماهنگی دستگاه قضا و تعامل با نیروی انتظامی با جدیت کامل به صورت شبانه‌روزی در حال انجام این مهم هستند.

وی ارزش ریالی اراضی رفع تصرف شده را بالغ بر بیست و پنج میلیارد ریال اعلام کرد.

شایگانی ضمن تشکر از همیاران طبیعت و جوامع محلی فعال در حوزه منابع طبیعی از آنان خواست گزارش خود در این زمینه را به مامورین یگان حفاظت و یا شماره تلفن ۱۵۰۴ امداد جنگل و مرتع که به صورت شبانه‌روزی آماده دریافت گزارشات مردمی است، اعلام نمایند.

 

انتهای پیام/

کدخبر: 3680


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise