چهارشنبه، 26 شهریور 1399 - 12:53

مدیر کل بانوان و خانواده استانداری البرز خبر داد

 اجرای طرح ارتقای تاب‌آوری زنان در ۱۲ محله کمتر برخوردار البرز

مدیر کل بانوان و خانواده استانداری البرز از اجرای طرح ارتقای تاب‌آوری اجتماعی زنان خبر داد و اظهار داشت: در قالب این طرح ۴۸۰ نفر از بانوان با اولویت زنان سرپرست خانوار آموزش خواهند دید.

کرج - امید بانوان| «مریم اسماعیلی فرد» ادامه داد: اکنون زنان سرپرست خانوار با مشکلات متعدد و نقش‌های مضاعفی روبرو هستند که‌ می‌تواند بر سلامت، رضایت و کیفیت زندگی آنان تأثیر منفی بگذارد؛ بنابراین از آنجا که بین تاب‌آوری با سلامت جسمی، سلامت روان، سلامت محیط و روابط اجتماعی ارتباط مثبت و معناداری وجود دارد و همچنین بین ابعاد کیفیت زندگی و تاب آوری با تمام خرده مقیاس‌های کارکرد خانواده رابطه منفی معنادار هست ضروری است که موضوع ارتقای تاب‌آوری بیش از پیش در دستورکار نهادهای متولی قرار گیرد.

اسماعیلی فرد گفت: در قالب این دوره از طرح ارتقای تاب‌آوری زنان که با حمایت اعتباری استانداری البرز و معاونت زنان و خانوده ریاست جمهوری برگزار می‌شود در مرحله اول افراد معرفی شده توسط سمن‌های استان البرز آموزش تسهیل‌گری دریافت می‌کنند و در مرحله دوم تسهیل گران آموزش دیده در محلات آسیب‌پذیر استان البرز به صورت مستقیم برای بانوان جامعه هدف دوره‌های ارتقای تاب آوری اجتماعی را اجرا خواهند داشت.

وی یاد آورشد: در سال‌های گذشته دو دوره طرح ارتقای تاب آوری در محلات هدف استان البرز برگزار شده است و امسال با ارزیابی اجرای طرح در دوره‌های گذشته و در چارچوب سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده از ظرفیت اتصال این طرح به سایر طرح‌های دفتر امور زنان از جمله مهارت آموزی و مشاوره کارآفرینی استفاده می‌شود.

همچنین تعداد محلات مورد اقدام با تقبل سهم از منابع استانی به دستور استاندار دوبرابر شده است.

۱۲٫۵ درصد جمعیعت زنان البرز را زنان سرپرست خانوار تشکیل می‌دهند که براساس آماراستان البرز دارای حدود سه میلیون نفر جمعیت است که ۴۸درصد آنان زن هستند.

 

انتهای پیام/ 

کدخبر: 3717


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise