جمعه، 18 مهر 1399 - 18:31

با حضور نماینده مجلس شورای اسلامی بررسی شد؛

رفع مشکلات پروژه های شرکت عمران شهرجدید هشتگرد

نشست بررسی مسائل و مشکلات پروژه های شرکت عمران شهرجدید هشتگرد از جمله تکمیل مسکن مهر با حضور نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی و فرماندار شهرستان ساوجبلاغ در سالن کنفرانس شرکت عمران شهرجدید هشتگرد برگزار شد.

کرج- امید بانوان؛ به نقل از روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید هشتگرد؛ مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد در این نشست به ارائه گزارش پروژه‌های جاری شهر جدید هشتگرد پرداخت.

مسعود حق لطفی با اشاره به تعداد ۴۹ هزار و ۵۵۷ واحد مسکن مهر در شهر جدید هشتگرد اظهار داشت: از این تعداد، ۳۵ هزار واحد متقاضی موثر دارند که در زمان حاضر تکمیل آنها مهمترین الویت شرکت عمران است.

وی افزود: از این تعداد ۳۳ هزار واحد آنها مرحله نازک کاری را پشت سرگذاشته و یک هزار و ۹۰۸ واحد باقی مانده است که تا آخر فصل پاییز به اتمام نازک کاری خواهد رسید.

مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد ادامه داد: از مجموع واحدهای مسکن مهر این شهر، دو هزار و ۴۴۴ واحد مسکونی عارضه دار هستند که ۳۱۶ واحد دارای مشکل حقوقی و ۱۵۲۰ واحد زیر ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی بوده و ۶۰۸ واحد نیز دچار اختلاف با تعاونی های مسکن هستند که در حال پیگیری رفع این معضلات از مراجع ذیصلاح هستیم.

وی گفت: از مجموع ۳۵ هزار واحد مسکونی مهر، ۲۵ هزار واحد فروش اقساطی شده است و علیرغم دعوت به شیوه های متعدد، تاکنون ۱۰ هزار متقاضی برای دریافت دفترچه تقسیط مراجعه نکرده اند.

حق لطفی میزان پیشرفت فیزیکی واحدهای مسکن مهر ناتمام را حدود ۸۰ درصد اعلام کرد و گفت: در حوزه زیرساخت‌ها حدود پنج هزار واحد مسکونی فاقد یکی از زیر ساخت‌ها مانند آب، برق، گاز و فاضلاب است.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد گفت: طبق تفاهم نامه‌های سالجاری با نهادهای خدمات رسان، ۸۱ میلیارد تومان شامل ۵۱ میلیارد تومان به شرکت آبفا و ۳۰ میلیارد تومان به شرکت برق استان البرز جهت تکمیل زیرساختهای در حوزه های مسکن مهر اختصاص داده‌ایم.

وی ادامه داد: تاکنون شرکت عمران در مسیر تعهدات خود گام برداشته است و در این راستا به اداره برق شهرستان ساوجبلاغ و شرکت آبفا، وجه نقد و زمین سهل البیع تحویل داده و امیدواریم طبق تفاهم نامه جاری تا چهار ماه آینده کاستی های زیر ساختی در بخش آب، برق، گاز و فاضلاب واحدهای مسکونی مهر در این شهر برطرف شود.

مسعود حق لطفی در ادامه با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های پیمانکار و شرکت عمران تامین اقلام مورد نیاز است، گفت: در زمان حاضر با کمبود برخی اقلام مواجه هستیم که نیاز است دستگاههای مرتبط و تامین کنندگان به این مهم اهتمام بورزند.

مدیر عامل شرکت عمران شهرجدید هشتگرد همچنین با بیان اینکه سهم شهرجدید هشتگرد در طرح اقدام ملی مسکن ۲۱ هزار واحد است، گفت: در مرحله اولیه ۲۵ هزار نفر برای این نوع مسکن نام نویسی کرد‌ه‌اند که ۱۱ هزار نفر به دلیل عدم شرایط احراز حذف شدند.

وی ادامه داد: در مجموع ۱۴ هزار نفر تایید اولیه شده‌اند که تاکنون ۲هزار و ۵۰۰ نفر آنان تایید نهایی شده و به بانک‌عامل جهت افتتاح حساب و تکمیل آورده اولیه معرفی شده‌اند که البته به طور متوسط هر نفر ۴۰ میلیون تومان جهت طرح اقدام‌ملی مسکن، پرداخت کرده‌اند.

حق لطفی گفت: در مجموع در این راستا حدود ۵۴ میلیارد تومان به بانک واریز شده و گفتنی است که برای ساخت یک هزار و ۲۰۰ واحد طرح اقدام ملی مسکن پیمانکار شناسایی شده است.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد با اشاره به تفاهم‌نامه‌هایی بین شرکت عمران شهرجدید هشتگرد با وزارت دفاع و نیروهای مسلح، بنیاد شهید و امور ایثارگران ، آموزش و پرورش و … برای احداث مسکن منعقد شده است، گفت: بر اساس این تفاهم‌نامه‌ها حدود یک هزار واحد مسکونی برای فرهنگیان فاقد مسکن استان و حدود ۶ هزار واحد برای کارکنان وزارت دفاع و نیروهای مسلح و حدود ۶۵۰ واحد برای بنیاد شهید و امور ایثارگران در قالب طرح «اقدام ملی مسکن» زمین تخصیص داده شده است.

حق لطفی با اشاره به سیاست دولت و وزارت راه و شهرسازی برای ایجاد جریان تولید پایدار مسکن ارزان قیمت گفت: زمین مناسب برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن آماده است و عزم جدی نیز برای اجرای سریع آن وجود دارد و تلاش می‌گردد پروژه‌ها طبق زمانبندی اجرا شود تا متقاضیان دغدغه سرپناه نداشته باشند.

در ادامه نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی ضمن تسلیت ایام اربعین حسینی اظهار داشت: امیدواریم با تعامل و ساماندهی مدیریت دوگانه شهرجدیدهشتگرد بتوانیم دغدغه شهروندان را مرتفع نموده و مسائل و مشکلات احتمالی فی مابین مرتفع گردد.

علی حدادی گفت: مدیریت و برنامه ریزی‌ها باید به گونه‌ای باشد که مردم آسیب نبینند و زیرساختهایی که نیاز است برای رفاه مردم فراهم شود.

وی از مدیریت مجموعه عمران خواست تا با برنامه‌ریزی منسجم و با هدفگذاری بهینه و زمانبندی مشخص به اهداف مورد نظر برسند.

حدادی افزود: انتظار می‌رود وقتی مسکن ساخته می‌شود همزمان مراکز خدماتی مردم از جمله حمل و نقل عمومی، مرکز خرید، سرای محله و غیره نیز برایشان فراهم گردد و با ارائه خدمات خوب، مردم در آسایش و رفاه نسبی زندگی کنند.

نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: پیگیری‌های لازم برای حل مشکلات شهر را از وزارتخانه‌ها خواهیم داشت تا قولهای مساعدی برای ارائه خدمات بهتر به مردم بگیریم.

حدادی افزود: اگر خدمات خوب و اثر بخش به مردم داشته باشیم قطعا ماندگار خواهد شد.

وی در ارتباط با بلاتکلیفی برخی مردم در حوزه مسکن مهر گفت: باید هرچه سریعتر مسکن این افراد تعیین تکلیف شود چرا که مردم تعاونی های مسکن را نمی‌شناسند و مطالبات خود را از نظام دارند پس باید با سرعت عمل بالا از طریق مراجع ذیصلاح تکلیف آنها را مشخص نمایند.

در پایان نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان به مراه مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره شرکت عمران شهرجدیدهشتگرد با حضور در پروژه‌های مسکن مهر ضمن بازدید، از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات مردم قرار گرفتند.

انتهای پیام/

کدخبر: 3773


 هموطن با تو ايران روشن است
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise