شنبه، 19 مهر 1399 - 14:38

دستگیری خانم جیب‌بر سابقه‌دار در کرج

رئیس پلیس آگاهی استان از دستگیری خانم جیب‌بر سابقه داری که اقدام به 50 فقره سرقت از مراکز خرید و اماکن شلوغ در استان‌های البرز، تهران و مرکزی کرده بود، در محمدشهر کرج خبر داد.

کرج - امید بانوان؛ سرهنگ «محمد نادربیگی» با اعلام این خبر گفت: در پي دریافت چندین فقره پرونده جيب بری در سطح شهر کرج و شهرستانهای تابعه بررسی و پیگیری موضوع به صورت ويژه در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی استان البرز قرار گرفت .

وی افزود:  کارآگاهان با انجام تحقیقات میدانی و بررسی محل هایی که سرقت در آن‌ها رخ داده بود، مطلع شدند که 2 نفر خانم با نزديک شدن به سوژه خود، در مراکز خرید و تجمع ها، اقدام به سرقت محتويات داخل کيف وی کرده و به سرعت اقدام به ترک محل می‌کنند .

این مقام انتظامی بیان کرد: مشخصات سارقان در اختیار تمامی کلانتری‌های سطح شهر کرج و شهرهای اطراف قرار گرفت تا این که یکی از متهمان در حین سرقت در یکی از مراکز خرید در منطقه محمدشهر از سوی ماموران کلانتری 25  محمدشهر دستگیر و از وی یک دستگاه گوشی تلفن همراه کشف و برای ادامه تحقیقات به پلیس آگاهی استان البرز منتقل شد .

رئیس پلیس آگاهی استان البرز اظهار داشت: متهم در ابتدا منکر هر گونه جرمی شد، اما در مواجهه با اسناد و مدارک موجود به جرم خود مبنی بر 50 فقره سرقت، وجه نقد ، گوشی تلفن همراه و کارت بانکی با همدستی یک نفر دیگر در شهرهای استان البرز، استان تهران و مرکزی اعتراف کرد .

سرهنگ نادربیگی در خصوص شیوه و شگرد سرقت‌ها گفت: متهمان با مراجعه به مناطق پر جمعيت و شلوغ از قبیل مراکز خرید، طلافروشی‌ها و ... پس از انتخاب سوژه مورد نظر با شیوه تنه زدن و نزدیک شدن به افراد با کمک همدستش محتويات داخل کيف را سرقت کرده و اقدام به فرار می‌کردند.

رئیس پلیس آگاهی استان البز با بیان این که تا کنون 25 نفر از مال باختگان شناسایی شده‌اند و تلاش برای شناسایی همدست متهم و سایر مال باختگان ادامه دارد از شهروندان خواست:  چنانچه از سوی این افراد مورد سرقت قرار گرفته‌اند، برای پیگیری شکایت خود به پلیس آگاهی استان البرز واقع در میدان طالقانی کرج مرجعه کنند.

سرهنگ نادربیگی در توصیه به شهروندان گفت: در محل‌های شلوغ، به جای گرفتن بند کیف، آن را طوری در دست بگیرید که کسی نتواند بدون این که متوجه شوید از درون آن چیزی بردارد و هنگام سوار شدن به اتوبوس و مترو، بلیت، کارت یا پول  خود را از قبل آماده کنید تا مجبور به خا رج کردن محتویات جیب خود در میان ازدحام جمعیت نشوید.

انتهای پیام/

 

کدخبر: 3783


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise