دوشنبه، 21 مهر 1399 - 14:52

برخورد بدن اغماض با اخلال گران امنیت غذایی

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج از آزادسازی 30 هکتار از اراضی از قید ساخت و سازهای غیرمجاز در راستای صراحت و قاطعیت دستگاه قضا و عزم راسخ جهاد کشاورزی در برخورد با اخلالگران امنیت غذایی و تعدی کنندگان به حقوق عمومی خبر داد.

کرج - امید بانوان؛ مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: در راستای اجرای تبصره 2 ماده 10 قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها، تعداد 114 مورد ساخت و ساز غیرمجاز شامل دیوارکشی، بنا، محوطه، استخر، آلاچیق و دپوی مصالح در ماهدشت کرج، خیابان جم  در روز دوشنبه 21 مهرماه 99  تخریب شد و 30 هکتار از اراضی از قید ساخت و سازهای غیرمجاز آزادسازی شد.

«اسماعیل صارمی» گفت: با توجه به صراحت و قاطعیت دستگاه قضا و عزم راسخ جهاد کشاورزی در برخورد با اخلالگران امنیت غذایی و تعدی کنندگان به حقوق عمومی در بحران اقتصادی که تاب‌آوری چرخ‌های تولید برای مردم کشور از ارزش حیاتی برخوردار است، بر آنیم که با پشتیبانی مسئولین ذیربط، حمایت مردم دلسوز و هوشیار و در چارچوب قانون، کلیه ساخت و سازهای غیر مجاز شناسایی شده را اجرای حکم نماییم.

وی ادامه داد:  قلع و قمع بنا صورت می‌گیرد تا نطفه فساد شکل نگیرد، مواردی هم است که برابر قانون باید از مرجع ذی ربط که جهاد کشاورزی است و نیز مرجع قضایی که قاضی است، اجازه گرفته شود.

اسماعیل صارمی همچنین بیان کرد: کارشناسان جهاد کشاورزی در معیت دیگر نهادهای همراه، مرزبانان حفظ بیت‌المال هستند و در این راه با هیچ فرصت طلبی مماشات ندارند.

وی ادامه داد: اگر ملکی غیرمجاز در اراضی کشاورزی ساخته شود، ضمن اینکه بستر تولید غذا و نیز سرمایه در گردش مملکت از بین می‌رود، تخریب آن ملک هم برای کشور هزینه به همراه دارد. همچنین باعث ایجاد نارضایتی عمومی در جامعه و بدبینی به دستگاه‌های اجرایی و قضایی می‌شود. لذا، همانطور که بارها تذکر داده‌ایم بدون مجوز در اراضی کشاورزی هیچ گونه تغییر کاربری صورت ندهید، چرا که اموال خود افراد از بین می‌رود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج در پایان تاکید کرد: خودروهای گشت مدیریت جهاد کشاورزی با بررسی مستمر و حضور فعال در عرصه‌های کشاورزی و نیز گزارش‌های دریافتی توسط سامانه ۱۳۱ ، مزارع و باغ‌ها را رصد کرده و با هرگونه اقدام غیرمجاز برابر قانون برخورد خواهند کرد.

 اسماعیل صارمی گفت: صدور مجوز یا پروانه ساخت و ساز در اراضی کشاورزی و نیز واگذاری خدمات زیربنایی توسط دیگر نهادها بدون استعلام و اخذ مجوز از جهاد کشاورزی ممنوع است و افراد و دستگاه‌های متخلف طبق قانون به محاکم قضایی معرفی خواهند شد.

 وی در پایان از عموم مردم به ویژه روستاییان و کشاورزان سخت‌کوش خواست، اگر قصد ساخت بنا یا دیوارکشی اراضی زراعی و باغی خود را دارند، به طور حتم قبل از هرگونه اقدامی، از طریق تماس با سامانه ارتباط مردمی حفاظت اراضی کشاورزی (۱۳۱) و یا با مراجعه به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان و یا مدیریت امور اراضی استان، مشاوره و از قوانین این امر مطلع شوند تا ناچارا متحمل تبعات روحی و مالی این سرپیچی از قانون نشوند؛ چرا که در صورت تخطی، بدون اغماض با متخلفین برخورد خواهد شد.

انتهای پیام/

کدخبر: 3790


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise