پنجشنبه، 22 آبان 1399 - 11:44

استخدام معلم خصوصی، ترفند خواستگار شیاد

فرمانده انتظامی شهرستان فردیس از دستگیری فردی که با درج آگهی استخدام معلم خصوصی در فضای مجازی با دریافت مدارک و عکس شخصی خانم های جوان، سوژه خود را برای ازدواج انتخاب می کرد خبر داد.

کرج - امیدبانوان؛ سرهنگ «بیژن جنتی» با اعلام این خبر گفت: در پي دریافت يک فقره پرونده شکایت از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان فرديس به پلیس فتا مبنی بر اينکه فرد ناشناسی از طريق درج آگهی جعلی استخدام معلم خصوصی در سايت ديوار، آدرس و مشخصات و مدارک وی را به بهانه استخدام دریافت و سپس با ایجاد مزاحمت، پيشنهاد ازدواج به او داده، پیگیری موضوع و رسیدگی به شکایت نامبرده در دستور کار پلیس فتا فردیس قرار گرفت.

وی افزود: کارشناسان پلیس فتا با انجام اقدامات پلیسی گسترده متهم را شناسایی کردند که پس از احضار به پلیس در بازجویی های صورت گرفته علت درج آگهي استخدام معلم را يافتن همسر مناسب مطرح کرد و بيان داشت که با درج مشخصات همسر ايده آل خود از بين افراد تماس گيرنده، چند نفر شرايط مورد نظر او را داشتند که به بهانه استخدام از آن ها مدارک و تصاوير شخصي شان را دريافت کرده و از بين آن افراد، شاکی را پسندیده و انتخاب کرده و با ارسال پیام، به وی پیشنهاد ازدواج داده است .

این مقام انتظامی گفت: متهم از طریق درج آگهی جعلی با موضوع استخدام معلم و ترغیب افراد به ارسال مدارک تحصیلی و عکس شخصی از احساسات افراد سوء استفاده کرده تا به نیات شخصی خود برسد.

سرهنگ جنتی با بیان این که متهم برای ادامه تحقیقات در اختیار پلیس فتا شهرستان فردیس قرار دارد اظهار داشت تلاش برای شناسایی سایر شکات این پرونده ادامه دارد.

فرمانده انتظامی شهرستان فردیس گفت: اکنون در فضای مجازی شرایطی ایجاد شده که تشخیص آگهی های واقعی از غیر واقعی به سادگی ممکن نیست بنابراین ضمن آن که ضروری است از هویت فردآگهی دهنده اطمینان حاصل کنید به هیچ وجه اطلاعات شخصیتان را به اشتراک نگذارید زیرا ممکن است این اطلاعات هک و کپی شده و در جهت منافع شخصی از آن ها بهره برداری شود.

انتهای پیام/

کدخبر: 3848


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise