سه‌شنبه، 04 آذر 1399 - 23:55

هفته پژوهش در البرز مجازی برگزار می شود

مدیرکل دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری البرز، گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا، هفته پژوهش امسال با شعار "پژوهش و فناوری در خدمت جهش تولید "به صورت مجازی، برگزار می شود.

کرج - امید بانوان؛ «حسین رحمانیان» در نشست ستاد هفته پژوهش ضمن ابلاغ سلام و سپاس نماینده عالی دولت در استان و اشاره به تاکیدات و منویات ایشان مبنی بر جایگاه علم و پژوهش و نگاه ویژه شان به دانشگاهها و مراکز آموزشی پژوهشی اظهار داشت: دکتر شهبازی، خود به عنوان یک چهره دانشگاهی و مدیر مدافع تولید همواره بر پژوهش‌های کاربردی برای ارتقای بخش صنعت و ارتباط دوسویه بین نهادهای علمی و اجرایی تاکید دارند که در همین راستا برنامه های حمایتی آموزشی و پژوهشی همچنان در حال انجام است اما متأسفانه طرح های توسعه ای تحت تأثیراین ویروس مثل گذشته انجام نمی شود.

وی با تأکید براین مهم که ضمن برگزاری هفته پژوهش تمام تلاش‌مان را جهت پایین آوردن خطرات احتمالی برای دست اندرکاران و جامعه هدف این رویداد خواهیم داشت، گفت: امیدواریم امسال نیز با مشارکت همه دستگاه های مرتبط با برپایی این رویداد بتوانیم هفته پژوهش را با بهترین خروجی برگزار کنیم.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری البرز، در مورد نحوه برگزاری این هفته به صورت مجازی، پیشنهاد و توضیح داد: دنیا خیلی پیش از شیوع کرونا ویروس به سمت آموزش های مجازی و آنلاین رفته بود، اما در کشور ما کرونا بهانه ای شد تا رویدادهای اینچنینی را به شکل وبینار، ویدئوکنفرانس و … برگزار کنیم.

رحمانیان در همین راستا ضمن قدردانی ویژه از فعالیتهای دبیرخانه ستاد و دانشگاه خوارزمی، پیشنهاد داد که تمام موضوعات و برنامه‌ها به صورت مجازی مدنظر قرار بگیرد و پژوهشگران نیز با تهیه عکس و کلیپ و فیلم های کوتاهی از دستاوردهای خود امکان ملاحظه و ارائه آنها در یک سایت را فراهم سازند.
در ادامه این نشست سرپرست پارک علم و فناوری استان موضوع برگزاری نمایشگاه مجازی در حالت سه بعدی را مستلزم حمایت مالی دانستند که قرار شد برآورد دقیق انجام شود.

مسئولان کمیته انتخاب ایده برتر؛ بنیاد نخبگان و انتخاب فنّاور برتر پژوهشگاه مواد و انرژی و کمیته دانش آموزی نیز از مصوبات کمیته های مذکور گزارشی ارائه دادند.

انتهای پیام/

کدخبر: 3868


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise