جمعه، 28 آذر 1399 - 01:08

رفتاری زنانه که مردان را عذاب می‌دهد

زنان و مردان در زندگی مشترک به دلیل تفاوت شخصیتی که دارند با مشکلات زیادی برخورد می کنند.برای جلوگیری از این مشکلات باید رفتارهایی که موجب اذیت همسرتان می شود را بدانید.

کرج - امید بانوان؛ مردان و زنان دارای شخصیت‌های متفاوت از هم هستند و این امر ممکن است باعث بروز برخی سوء تفاهمات و ناراحتی‌ها در روابط آن ها با یکدیگر شود ، برای مثال مردها برای بیان دیدگاه خود از شیوه صحبت کردن مستقیم استفاده می ‌کنند و مقصود خود را به روشنی بیان می‎ کنند. درحالی که ممکن است این ویژگی از نظر خانم ها پرخاشگرانه باشد و اصولا خانم ها قادرند که هم صحبت کنند و هم به صحبت‌های طرف مقابل گوش دهند، درحالی که مردها قادر به انجام این کار نبوده و تنها می‎‌توانند بر انجام یکی از این دو کار، تمرکز کنند و به عبارت دیگر، حس شنوایی مردها در هنگام صحبت کردن خاموش می‎‌شود. در این قسمت به بیان رفتارهایی از زنان خواهیم پرداخت که موجب ناراحتی همسرانشان می ‎شود 

1. خرید کردن

معمولا آقایون زمان اندکی را صرف خرید لباس می‎‌کنند، در حالی که خانم‌ها برای خرید لباس‌های خود به یک روز کامل زمان احتیاج دارند که این امر باعث کلافگی مردها می‌‎شود و بنابراین بهتر است با شخص دیگری به غیر از همسرتان به انجام خریدهای خود بپردازید.

2. گفتن جمله «بهت گفته بودم»

گفتن جمله  «بهت گفته بودم» در شرایط پر تنش و دشوار نه تنها مشکلی را حل نخواهد کرد، بلکه باعث عصبی شدن و احساس کوچک شدن همسر شما نیز خواهد شد. جالب است بدانید در صورتی که شما در چنین شرایطی آرامش خود را حفظ کرده و مراقب سخنان‌تان باشید، احتمال این که همسرتان به اشتباه خود اعتراف کند بسیار بیشتر خواهد بود. نابراین در این گونه مواقع حتی با زبان بدن خود نیز این جمله را به وی منتقل نکنید.

3. عدم بیان علت ناراحتی

گاهی اوقات خانم‌ها به دلایل مختلفی از همسر خود ناراحت می ‌شوند و با او سرد برخورد می ‌کنند اما زمانی که مرد از آنها علت رفتار سردشان را جویا می‎‌شوند از جواب دادن به سوال طفره رفته و می ‌گویند، «خودت می‎ دونی چیکار کردی».

جالب است بدانید که در اکثر موارد آقایون نمی‌‎دانند مرتکب چه کار اشتباهی شده‌اند که آن کار موجب ناراحتی شما از آن ‌ا شده است و بنابراین به جای طفره رفتن، بهتر است دلیل ناراحتی خود را بیان کرده و به دنبال برطرف کردن سوءتفاهم به وجود آمده باشید.

4. مبالغه

بسیاری از خانم‌ها برای بیان احساسات خود از مبالغه استفاده می‎‌کنند. برای مثال شما هنگام دیدن لباسی زیبا در ویترین یک مغازه می‎‌گویید: وای مُردم، چقدر این لباس زیباست! این ذهنیت برای همسرتان به وجود می‌‎آید که چرا شما در رابطه با هر چیز کوچکی تا این حد اغراق می ‎کنید.

5. عدم شروع رابطه جنسی از جانب خانم

تمایل به برقراری رابطه جنسی با سطح تستوسترون رابطه مستقیمی دارد و به طور کلی مردها در مقایسه با خانم‌ها، 10 الی 20 درصد تمایل بیشتری به برقراری رابطه جنسی با همسران خود دارند.

هرچه مردان دارای مقام بالاتری در حرفه خود باشند، از میزان هورمون تستوسترون بیشتری برخوردارند و این امر در مورد خانم ‌ا نیز صادق است و بنابراین برای بهبود روابط زناشوییتان ، در مورد توقعات جنسی خود با همسرتان گفتگو کنید.

6. غر زدن

ویژگی دیگری که در خانم‌ها وجود دارد و موجب آزار آقایان می‌‎شود غر زدن است . برای مثال زمانی که به دفعات مکرر از همسر خود می‎‌خواهید که زباله را دم در بگذارد، این جمله برای همسرتان غر غر کردن به حساب می ‎آید؛ در حالی که ممکن است شما تنها قصد یادآوری این موضوع را به او داشته باشید.

7. شکایت کردن زنان از ظاهر خود

شکایت کردن دائمی زنان از ظاهر خود برای اکثر مردها آزار دهنده است . مردها معمولا همسر خود را با تمام ویژگی‌های ظاهری خود، اعم از زیبایی‌ها و کم و کاستی‌ها دوست دارند و در بسیاری از مواقع از وجود نقص‌های جزئی در ظاهر همسر خود آگاه نیستند و بنابراین این کار علاوه براذیت شدن همسرتان باعث آگاه کردن او از نقص ظاهریتان نیز خواهد شد.

8. پرحرفی

گاهی افراد برای اینکه منظور خود را به دیگران بهتر بفهمانند، گاهی زیاد تر از حد معمول صحبت می‌کنند و یا اینکه تمایل زیادی به پرحرفی دارند. اغلب شنیدن ادامه  صحبت با اشخاص پر حرف برای اطرافیان سخت است ویا ممکن است حوصله شنیدن صحبت زیاد را نداشته باشند به همین خاطر، اشخاص پر حرف هم دچار رنجش در این مورد می شوند.

معمولا مردان از پرحرف بودن زنان گله‌مند هستند اما بهتر است بدانند که پر حرف بودن زنان بسیار مفید است و این رفتار نعمتی از جانب خداوند می‌باشد. زیرا زنان می توانند با این رفتار روابطی عاطفی با همسر خود ایجاد کنند.

کم حرف بودن زنان اگر مانند مردان باشد باعث انزوای همه عالم شده و صمیمیت در روابط را از بین خواهد برد. از سوی دیگر پرحرفی زنان باعث می‌شود که فرزند آنها صحبت کردن را بیاموزند. مادران در زمان بارداری خود شروع به صحبت کردن با فرزندشان می کنند که تاثیر به سزایی در رفتار و تکلم فرزند دارد.

9. مقایسه کردن همسرتان با مردهای دیگر

همانطور که شما از مقایسه شدن با سایر خانم ها توسط همسرتان ناراحت می ‎شوید، همسرتان نیز با مقایسه شدن از جانب شما با سایر مردها مانند پدرتان ناراحت شده و احساس حقارت می‌‎کند . همه انسان‌ها دارای نقاط ضعف و قوت متعددی هستند و شما باید همسرتان را با تمام ویژگی های مثبت و منفی که دارد بپذیرید.

10. چشم هم چشمی

یکی دیگر از رفتارهای آزاردهنده خانمها برای مردان، چشم و هم چشمی است. همسران این خانمها باید بدانند وجود این خصوصیت البته نه در حد افراط، رقابتی به وجود نمی‌آورد و هیچ انگیزه و پیشرفتی در زندگی آنها صورت نخواهد گرفت .

بسیاری از مشکلات بین زوجین، ناشی از عدم درک درست آن ها از شخصیت جنس مخالف است و به همین دلیل بهتر است به منظور بهبود رابطه زناشوییتان با یکدیگر به گفتگو پرداخته و به دنبال برطرف کردن سوءتفاهمات به وجود آمده باشید و به یاد داشته باشید که هر دوی شما با تمام نقاط ضعف و قوتی که دارید، انتخاب یکدیگرید و باید یکدیگر را دوست داشته باشید.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 3931


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise