چهارشنبه، 03 دی 1399 - 22:54

مهندسین ناظر خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند

جمعی از مهندسین ناظر ساختمانی با حضور در مقابل سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز خواستار توجه به مطالبات و مشکلات خود شدند.

کرج - امید بانوان؛ این جمعیت خواستار آن شدند تا مبالغی که از بابت حق نظارت مهندسین رشته های مختلف در جریان ساخت ساختمانها از مالکین دریافت و به حساب سازمان نظام مهندسی ساختمان البرز واریز می شود، با سرعت بیشتری به حساب ناظرین منظور گردد تا آنها نیز قادر به تامین معیشت خود باشند.

گرچه تصور جامعه از مهندسین ناظر افرادی با تمکن مالی بالا می باشد اما واقعیت آن است که برخی مهندسین ناظر ساختمانی درآمد چندانی ندارند و وقفه زمانی در واریز حق نظارت آنها می تواند مشکلاتی را در شرایط کنونی اقتصادی برای آنها فراهم آورد.

لذا انتظار می رود که سازمان نظام مهندسی ساختمان البرز پس از دریافت مبالغ از سوی مالکین و سازندگان، در اسرع وقت و بدون فوت زمان حق نظارت را به حساب ناظرین مربوطه واریز نماید تا مطالبه و دغدغه آنها مرتفع شود، البته در صورتی که این تاخیر معنادار و بدون دلایل موجه باشد، نهادهای نظارتی و مدعی العموم می توانند به موضوع ورود کنند.

البته قرار گرفتن در شرایط خاص اقتصادی و افزایش روز افزون هزینه ها و کم ارزش تر شدن پول ملی می تواند دلیلی برای اصرار مهندسین ناظر ساختمانی برای تسریع در دریافت حقوق قانونی شان باشد، چرا که طبق اعلام بانک مرکزی و آمارهای موجود جابه جایی قابل توجهی در خط فقر صورت گرفته و عملاً بسیاری از اقشار متوسط جامعه نیز به سمت دهک های کم برخوردار و کم درآمد کشیده شده اند.

در هر حال مهندسین ناظر در قبال خدماتی که در جریان احداث ساختمانها صورت می پذیرد، هزینه های خود را دریافت می کنند و اینکه خواستار تسریع در واریز آن به حساب های شخصی خود هستند حقی غیرقابل انکار است و امیدواریم سازمان نظام مهندسی ساختمان البرز در این راستا پاسخگویی و شفاف سازی لازم را داشته باشد.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 3955


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise