یکشنبه، 14 دی 1399 - 18:57

رئیس شورای شهر کرج:

پروژه‌های عمرانی بزرگ کرج به زودی تکمیل می شود

رییس شورای اسلامی کلانشهر کرج با بیان اینکه در طول سه سال و نیم گذشته طرح ها و پروژه های بزرگی در کرج اجرا شده است، یادآور شد که بخشی از این پروژه های در آینده نزدیک بهره برداری می شود.

کرج - امید بانوان: اکبر سلیم نژاد عصر شنبه در مراسم گشایش ساختمان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان البرز افزود: عملکرد شورای پنجم به خوبی اطلاع رسانی نشده در حالیکه این شورا با وجود کاستی های فراوان پروژه های متعددی را با کمک شهرداری به سرانجام رسانده است.

وی بیان داشت: احداث یک هزار و ۸۰۰ هکتار جنگلکاری و فضای سبز در کرج و تحویل یک هزار هکتار زمین منابع طبیعی در اطراف شهر از جمله این اقدامات به شمارمی رود.

سلیم نژاد گفت : پروژه های بزرگ و کوچک عمرانی از جمله پنج قطعه تقاطع بزرگ و غیر همسطح حصارک کرج را تکمیل کردیم و یک هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان نیز به پروژه عظیم قطار شهری تزریق شده است .

رییس شورای اسلامی شهر کرج ادامه داد: فاز یک خط ۲ قطار شهری کرج به طول ۶.۵ کیلومتر بین گلشهر تا چهار راه طالقانی کرج تا پایان امسال بهره برداری می شود ضمن آنکه فاز ۲ این خط بین چهار راه طالقانی و پل شهید سلطانی نیز در دست تکمیل قرار می گیرد.

وی افزود: بزرگراه شمالی کرج به طول ۱۷.۵ کیلومتر یکی از پروژه های عظیم کرج است که به محل تردد خودروهای پایتخت و سایر مناطق کشور تبدیل خواهد شد اما بخش اعظم هزینه آن توسط مدیریت شهری کرج تامین شده است.

سلیم نژاد گفت : قرار است که بخشی از این پروژه در آینده نزدیک زیر بار ترافیک برود ضمن آنکه پس از تکمیل پروژه مقرر شده تا ۳۰ هزینه عوارض آن به کرج بازگردد.

رییس شورای اسلامی شهر کرج ادامه داد: پروژه های بزرگ عمرانی با هدف کاهش آلودگی هوا از جمله در زمینه فضای سبز ، توسعه قطار شهری ، ساخت آزاد راه و ایجاد بوستان های تفریحی طی دوره شورای پنجم در کرج اجرایی شده که البته این فعالیت به خوبی اطلاع رسانی نشده است.

سلیم نژاد با بیان اینکه تاکنون در این دوره ۱۶ پارک بزرگ ، متوسط و کوچک در کرج ساخته شده است ، گفت : اکنون پارک بزرگ اقوام ایرانی که در برگیرنده نمادهای تمام استان های کشور است که با اعتبار ۵۰ میلیارد تومان در دست ساخت بوده و امسال بهره برداری می شود.

وی به نوسازی ناوگان اتوبوسرانی کرج اشاره کرد و افزود: در این مدت ۸۰ دستگاه اتوبوس جدید خریداری شده ضمن آنکه به زودی ۲۰ دستگاه دیگر به ناوگان اتوبوسرانی کرج افزوده می شود.

رییس شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به احداث ساختمان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان البرز توسط شهرداری کرج ،گفت : این مجموعه با ظرفیت های مناسب برای غنی سازی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان تکمیل و در اختیار اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قرار گرفت.

انتهای پیام/

کدخبر: 3988


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise