چهارشنبه، 17 دی 1399 - 21:09

برای نخستین بار در البرز برگزار می‌شود؛

اختتامیه جشنواره ملی امیرکبیر با داوری بیش از 100 اثر

  رئيس بنیاد نخبگان استان البرز ضمن اشاره به اهمیت برگزاری جشنواره ملی امیرکبیر بیان کرد: این جشنواره که رویدادی مهم و در سطح ملی است، امسال برای نخستین مرتبه در البرز برگزار می‌شود و تاکنون بیش از ۱۰۰ مورد پایان‌نامه و رساله دکتری به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

کرج - امید بانوان؛ رئيس بنیاد نخبگان استان البرز اعلام کرد که در سطح ملی مجموعه‌هایی از جمله دانشگاه‌های آزاد اسلامی، پیام نور، پردیس کشاورزی و منابع طبیعی، دانشگاه تهران، پژوهشگاه مواد و انرژی، بنیاد ملی نخبگان، اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور، موسسه تحقیقات علوم دامی و موسسه سرم سازی رازی از حامیان علمی برگزاری این جشنواره هستند.

«محمد نبیونی» در توضیح هدف برگزاری جشنواره ملی امیرکبیر گفت: در قالب برگزاری این جشنواره، اطلاعات پایان نامه‌ها و رساله‌های دانشجویی ثبت شده است که تا پایان شهریورماه امسال از آنها دفاع شده است، این پایان نامه‌ها کاربردی بوده و در راستای رفع نیاز یک مجموعه کار کرده‌اند و از سوی آن نیز حمایت مالی شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه در نخستین سال برگزاری جشنواره امیرکبیر در البرز استقبال خوبی در استان از این رویداد شده است، ادامه داد: در این دوره بیش از ۱۰۰ مورد پایان نامه و رساله دکتری به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

نبیونی افزود: پایان نامه‌ها و رساله‌های ارسالی به دبیرخانه جشنواره امیرکبیر استان البرز در ۵ گروه هنر، دامپزشکی، علوم پایه، علوم انسانی و فنی و مهندسی به رقابت پرداختند و در روز بیستم دیماه سال جاری همزمان با مراسم اختتامیه جشنواره نتایج این رقابت‌ها اعلام خواهد شد.

وی ضمن تاکید بر اینکه در قالب برگزاری جشنواره امیرکبیر ایجاد محیطی تحت نظارت کارفرمایان برای حمایت ازطرح ها، رساله ها و پایان نامه های دانشجویی دنبال شده است، عنوان کرد: ازسویی دیگر فضای تعامل صنعت و دانشگاه و فراهم کردن زمینه ارتباط دانشگاه با جامعه نیز در سایه برگزاری این جشنواره مورد توجه بوده است.

رئيس بنیاد نخبگان استان البرز گفت: علاوه بر ارتباط صنعت با دانشگاه، دیگر شاخه‌ها از جمله علوم انسانی، مدیریت شهری و یا مسائل زیست محیطی در مجموعه‌هایی مانند استانداری، فرمانداری، شهرداری، صنعت، معدن و تجارت، اتاق بازرگانی، بخش خصوصی یا پژوهشگاه نیز نیاز دارند تا با دانشگاه تعامل بیشتری داشته باشند؛ در نتیجه عرصه رقابتی که جشنواره امیرکبیر فراهم کرده است، ما را در نیل به این هدف نزدیکتر می‌کند.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد که در سال های با تعداد بیشتری از پایان نامه‌ها و رساله‌های دانشجویی ارسالی به دبیرخانه جشنواره امیرکبیر مواجه شویم.

 

انتهای پیام/ 

 

انتهای پیام/ 

کدخبر: 4007


 هموطن با تو ايران روشن است
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise