پنجشنبه، 18 دی 1399 - 08:53

 بازگشت 5 هکتار از اراضی کشاورزی جاده چالوس به چرخه تولید

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج از آزادسازی 5 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان در روز چهارشنبه هفدهم دیماه خبر داد.

کرج – امید بانوان؛ «اسماعیل صارمی» عنوان کرد: این عملیات شامل تخریب بیش از 15 مورد تغییر کاربری غیر مجاز است که باوجود برودت هوا با تلاش دلسوزانه نیروهای امور اراضی جهاد کشاورزی کرج صورت پذیرفت.

وی اعلام کرد: باوجود صعب‌العبور بودن برخی مناطق و چالش‌های سخت راه‌های بخش آسارا، امور اراضی این شهرستان هرگونه تغییر کاربری اراضی کشاورزی برای ساخت ساز و بدون اخذ مجوزهای قانونی را رصد و مطابق قانون با تخریب اراضی زراعی و باغی برخورد خواهد کرد.


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج گفت: این روند در طول سال با جدیت ادامه دارد که گامی در جهت حفظ توان تولید غذا و نیز پیشگیری از به دام افتادن مردم در چنگال زمین‌خواران و سودجویان است.

صارمی با بیان این که اراضی کشاورزی منبع اصلی کشت و کار و تولید غذای شهروندان هستند، افزود: بر اساس پیگیری‌های مستمر این مدیریت از طریق سامانه ۱۳۱ و با حکم مرجع قضائی در دره انگلج بخش آسارا بالغ بر 15 مورد تغییر کاربری غیرمجاز از قبیل دیوار کشی، ویلا ، اسکلت فلزی و محوطه سازی تخریب و حدود 5 هکتار از اراضی کشاورزی آزادسازی شد.

او در بخش دیگری با تاکید بر اینکه حفاظت از اراضی کشاورزی وظیفه همگانی است، به شهروندان بخش آسارا هشدار داد و از آنها درخواست کرد ضمن درک اهمیت موضوع امنیت غذایی، نسبت به عملکرد سودجویان هشیار بوده و از طریق سامانه ۱۳۱ جهاد کشاورزی، این مدیریت را در حفظ و حراست از باغات و اراضی زراعی همراهی کنند.

انتهای پیام/

کدخبر: 4009


 هموطن با تو ايران روشن است
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise